Test de sarcina negativ si ciclul intarziat

25-01-2009
Roshioara
Nu este medic/terapeut
Roshioara
Am facut testul dupa 6 zile de la intarzierea ciclului si mi-a iesit negativ. Acum am 14 zile de la intarzierea menstruatie si nu am nici macar o simptoma ca as fi gravida, credeti ca ar trebui repetat testul??
12 comentarii
0
25-01-2009, ora 21:50
adz
Nu este medic/terapeut
adz
Ai putea sa il repeti pentru linistea ta si mai ales ca nu toate testele se pozitiveaza la putin timp dupa contactul sexual neprotejat.
0
25-01-2009, ora 23:27
Roshioara
Nu este medic/terapeut
Roshioara
Multumesc!! Inca cv. credeti ca dereglarea ciclului imi creaza probleme cu o eventuala sarcina? Adica eu imi doresc sa raman gravida, incerc de 2 luni si nici un rezultat. E posibil sa fiu gravida si sa nu am nici o simptoma?
0
26-01-2009, ora 12:16
adz
Nu este medic/terapeut
adz
Cel mai bine este sa vorbiti cu un medic ginecolog, el va sti sa va spuna cu siguranta daca sunteti insarcinata si in ce fel influenteaza ciclul menstrual posibila dumneavoastra sarcina.
Este posibil si sa fiti insarcinata fara sa aveti vreun simptom, asa cum este posibil si sa aveti menstruatie in primele luni de sarcina.Totul variaza de la femeie la femeie, de la organism la organism.
O zi frumoasa!
0
26-01-2009, ora 14:26
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
şi la endocrinolog aţi putea merge să vedeţi dacă totul este în regulă cu ovarele şi cu ovulaţia
0
29-01-2009, ora 16:15
Roshioara
Nu este medic/terapeut
Roshioara
. Am fost ieri la ginecolog si mi-a zis ca nu sunt gravida. Mi-a dat niste pastile (duphaston) sa le iau 5 zile pt fortarea ciclului menstrual, apoi sa ma duc dupa 20 de zile sa imi faca o analiza. Sper ca o sa fie OK.
0
31-01-2009, ora 11:49
Cristin4
Nu este medic/terapeut
Cristin4
Draga mea... dupa cate se pare nici tu nu esti hotarata ce vrei, , , ba vrei copil ba vrei sa vina ciclu... te poti ducde la ginecolog pt un test de sange sa vezi daca esti insarcinata (testul de sange nu da rezultate gresite niciodata )
0
02-02-2009, ora 18:50
Roshioara
Nu este medic/terapeut
Roshioara
Vreau un copil normal dar sunt speriata pt ca nici nu sunt gravida si nici ciclu nu imi vine. Este normal sa fiu ingrijorata si sa mai cer pareri. La doctor ma duc normal, dar mai intreb sa stiu parerea fiecaruia si prin ce a trecut fiecare.
0
04-03-2009, ora 15:01
anna27
Nu este medic/terapeut
anna27
va rog sa ma ajutati !!!!!!sunt disperata...nu mai pot.imi doaresc un copil f mult si incerc de mai multe luni sa il fac insa pana acum nik nu a mers.acum am o intarziere de 10 zile a ciclului ( uneori, nu f des imi mai intarzia dar nu asa de mult), am luat un test de sarcina si l-am facut pe la pranz.scria pe el ca e pt orice moment al zilei.e negativ.!!!!sunt fff dezamagita.nu mai pot:( va rog.dc stie cineva.ce credeti ca ar putea fi?multumesc mult!
0
30-03-2009, ora 11:18
mina22
Nu este medic/terapeut
mina22
buna ziua!!
Trebuia sa-mi vina ciclul pe data de 16. Am facut 3 teste si au iesit toate negative. Aceste teste le-am facut la interval de cateva zile, iar ultimul pe data de 27.Toate testele au fost de la firme diferitre!Luna trecuta mi-a intarziat la fel, dar numai 6 zile.Am fost foarte sreesata luna aceasta si ma gandesc ca paote din cauza aia...Trebuie sa merg la medic dar mi-e foarte frica!!A da si am luat anticonceptionale 6 luni dupa acre am renuntat pt ca trebuia sa ma operez!Din luna noiembrie nu mai iau!!Iar se atunci nu ma mai protejez pt ca prietenul meu nu suporta prezervativul!
VA rog mult sa ma sfatuiti care ar fi problema!!
Mutumesc!!!
0
31-03-2009, ora 19:35
@ndree@
Nu este medic/terapeut
@ndree@
buna ziua...am o pb fff mare..va rog sa ma ajutati.am 22 de ani si imi intarzie menstruatia mereu, dar data asta trebuia sa imi vina pe 15martie si niki in ziua de 31 martie nu mi'a venit:(((.am facut un test de sarcina si a iesit negativ(tin sa mentionez k nu am facut'o protejat).am avut miki dureri ca si cum ar trebui sa imi vina menstruatia dar atata.pe care in general aceste dureri nu le am dekt knd ar trebui sa imi vn pb.va rog sa imi da'ti un sfat si imi spune'ti ce este de facut.pr meu spune k sigur nu am ramas insarcinata.dar vreau un sfat
0
01-04-2009, ora 17:21
mina22
Nu este medic/terapeut
mina22
buna @ndree@!!Ai avut ceva probleme sau ai fost stresata??
aceeasi problema ca si tine o am si eu!Si mie pe trebuia sa-mi vina in data de 15 dar.mi-am facut la fel si eu 3 teste si au iesit negative!!Eu te-as sfatui sa mergi totusi la un medic sa vezi ce mult te ajuta sa scpi de stresul asta!!Mie inca nu mi-a venit nici azii, mai astept :)))
0
02-04-2009, ora 17:22
@ndree@
Nu este medic/terapeut
@ndree@
buna nina22.mc pt sfat.astazi mi'au venit pb si sunt fff bucuroasa.voiam sa te intreb ce ti'a zis medicul dak ai fost???si iti doresc sa scapi de grija asta si sa iti vn mai rpd..o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •