Termoterapie pat jad si spui adio durere de spate

17-06-2009
DRAGOMIR PATRICIA
Nu este medic/terapeut
DRAGOMIR PATRICIA
Ma durea foarte tare spatele, de cate ori faceam efort ramaneam inchilozata. Dupa cateva sedinte de termoterapie pat jad, ma simt mult mai bine. Patul are noua cilindri de jad in interior, cinci in partea superioara si patru in cea inferioara, ce ruleaza dinspre zona sezutului pana la gat si pe picioare, cu incalzire pana la 70°C. Patul este foarte util pentru eliminarea suferintelor spatelui. Va puteti bucura de termoterapia oferita de dispozitivul de masaj manual pentru zona pe care o preferati, acesta putand atinge, de asemenea, 70°C. Acest masaj chiropractic este util in tratarea si/sau prevenirea a foarte multe tipuri de afectiuni, dintre care enumeram doar cateva: afectiuni ale coloanei: sciatica, spondiloze, lombosciatica, cifoze, scolioze, lordoze, reumatism etc; stres, migrene, ameteli, insomnii, oboseala cronica, instabilitate emotionala, depresii
3 comentarii
0
17-06-2009, ora 12:16
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga particia, am auzit de aceasta metoda, e coreeana. Dar am rezerve. Stiu ca atunci cand un os e inflamat nu trebuie sa pui caldura, iar daca ai ceva si cu inima chiar e periculos!
Nu e o metoda acreditata cred.
Daca iti face bine, ma bucur!
0
15-02-2010, ora 18:44
vik_vik
Nu este medic/terapeut
vik_vik
eu am facut un tratament pe patul cu pietre de jad, deja se simt efectele. s-au redus simtitor durerile de spate, o imbunatarite a starii generale de sanatate.
stiu ca este bun si pentru dureri de cap, reglare metabolism, afectiuni renale, intensifica circulatia sanguina, tonifica muschii.
nu este dureros si este o metoda naturista bazata pe efectul benefic al pietrelor de jad.
succes !
-
0
28-07-2012, ora 19:17
ioana_50
Nu este medic/terapeut
ioana_50
da sant coreene, si masajul este gratuit, sant si la noi in oras de 2 ani si este nebunie, se sta la coada cate 4, 5 ture, eu am fost in 7 zile si m_am ales cu o durere de solduri zdravana abia dupa 0 luna dupa ce am intrerupt m_au lasat durerile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate și afecțiunile care le produc
  •