Tensiune oscilatorie 16, 17, 19

18-05-2010
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Mama are tensiune oscilatorie, foarte mare, astazi de exemplu a avut 19 cu 11, apoi 17 cu 11, dupa care 16 cu 9, plus o stare generala proasta si o caldura puternica resimtita in zona gatului, fetei si pieptului.
Isi ia regulat tensiunea, are tensiometru digital.Totusi, imi fac griji pentru ea. Care ar fi cauzele si ce as putea face? Mentionez ca a luat pt tensiune Enalapril, Distonocalm, a baut si ceai de cimbru, fiindca stia ca este bun pt scaderea tensiunii.
Va multumesc anticipat!
7 comentarii
0
19-05-2010, ora 04:12
nicolero
Nu este medic/terapeut
nicolero
Beyon, poate ar trebui sa schimbe tratamentul, poate nu e deajuns. ceea ce ia...Cel mai indicat este sa consulte in dr cardiolog. Sanatate !
0
19-05-2010, ora 10:40
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Iti sugerez sa intri pe -medical-bucuresti- si acolo vei gasi lucruri interesante si o pers. deosebita care-ti va raspunde la intrebarile tale.Se numeste Armmdt si este moderatorul forumului cardiologie.Este un OM super!
0
19-05-2010, ora 10:57
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Multumesc frumos!
0
19-05-2010, ora 12:20
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cu mare placere! Sper sa-ti fie de folos, iti doresc numai bine!
0
19-05-2010, ora 15:39
uliana
Nu este medic/terapeut
uliana
Beyonc, e clar ca trebuie schimbat tratamentul de catre un cardiolog. Am observat ca acum se administreaza doua sau chiar trei tipuri de antihipertensive pentru reglarea si mai ales tinerea in friu a unei tensiuni oscilante. Si hai cit mai repede unde ti-a indicat Lala. La nevoie da-mi un mesaj personal. Numai bine!
0
19-05-2010, ora 23:34
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
O sa merg cu mama saptamana viitoare, luni sau marti, la un cardiolog. Nu e de stat, situatia se poate agrava si mi-e frica, sincer.
Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat!
0
22-05-2010, ora 22:10
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
D-le administrator..oare nu intelegeti ca eu nu fac publicitate nimanui...www.medical-bucuresti.ro este un site ffff interesant si acolo sint pers. avizate care raspund prompt membrilor care sint in dificultate.De ce pe acest site nu e la fel??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectul magneziului asupra tensiunii arteriale (meta-analiză)
  • Cât trebuie să fie tensiunea arterială normală?
  • Cum se măsoară tensiunea arterială?
  • Cum alegi un tensiometru electronic?
  • Tensiunea arterială înregistrează un declin cu 14-18 ani înainte de finalul vieții
  • Topul greșelilor unui hipertensiv
  • Tensiunea arterială „normală” a femeilor, mai mică decât cea a bărbaților
  •