Tensiune mare dupa efort!!!!

13-03-2012
Daniel13
Nu este medic/terapeut
Daniel13
Buna ziua, acum 2 zile m-am trezit la 6 dimineata sa ma duc la antrenament( inot ) am ajuns acolo si mam hotarat s a intru jumatate de ora la sala si jumatate de ora sa inot. Am intrat in sala si am inceput sa ridic greutati, am intrat in bazin si dupa aceea iam zis doctoritei de la cabinet sami ia o tensiune o aveam 15/9 si pulsul 110. mia zis ca e foarte mare asa ca mam hotarat sa ma duc acasa si sa nu ma mai duc ziua aceea la scoala. Ajuns acasa matusa mea care e asistenta mia luat o tensiune si scazuse la 14/8 mia dat un distonocalm si ajunsese la 11/8. Precizes ca am facut si ekg si ecograf si nu am absolut nimic anormal la inima. Azi dimineata cand am fost la medicul de familie o aveam 12/6 de obicei o am 11/8 12/8 sau 13/8-9. Precizes ca nu am mai facut efort inainte de ma duc la bazin, decat alergare cate 1 data pe saptamana. As vrea sa stiu daca e momentul sa imi fac griji???????????
1 comentarii
0
16-03-2012, ora 12:07
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Poti face o ecografie la inima sa verifice valvele, poate si un Doppler pentru carotide.
Urinezi normal sau simti ceva probleme?
Mai verifica cum stai cu plamanii, ficatul, rinichii.
Poti face un test de efort. Intreaba unde se poate face.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici