Teama de operatie

06-07-2012
oanagabrielaaa
Nu este medic/terapeut
oanagabrielaaa
Buna ziua, am vazut ca nimeni nu a abordat acest subiect, ce spuneti ce teama de operatie? eu trec prin asta acum si pot sa va spun ca nu este deloc placut, de cand m-am programat la operatie am trecut prin multe stari, am ajuns sa plang pe strada, cred ca am avut si un atac de panica intr-o seara, incerc de atunci sa gandesc pozitiv si sa imi spun ca totul va fi bine, ca este o operatie de rutina si ca voi trece peste asta

Mentionez ca este prima operatie din viata mea cu anestezie totala

Poate vrea cineva sa raspunda si la subiectul acesta
4 comentarii
0
07-07-2012, ora 09:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
Oana, acum o luna o vecina- tanara- a trecut prin ASA ceva.
Intreband-o (ce greseala?!) daca ii e frica,
mi-a raspuns:
"si SPITALUL tot pt. oameni este facut, iar medicii CA SA NE FACA DOAR bine".
OPERATIA S-A TERMINAT CU SUCCES, ACUM MERGE LA FAC.

asadar,
intelepciune SI curaj.
Iti doresc sanatate si SIGUR iti va fi bine.
Doamne ajuta!
cele bune,
0
08-07-2012, ora 15:42
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Exista remedii homeopatice care iti pot ameliora starea psihica si iti pot recomanda niste preparate homeopate in functie de simptomatologia pe care ai descris-o : daca interventia o sa aiba loc mai tarziu( mai mult de 1 saptamana) - Ignatia 15 CH - 5 granule de 2 ori pe zi din acest moment pana la interventie, iar cu trei zile inainte interventiei pe langa Ignatia si Argentum nitricum 15 CH -5 granule de 3 ori pe zi. In dimineata interventiei, Argentum nitricum-15 CH -5 granule sublingual si Gelsemium 15 CH - 5 granule sublingual; Postoperator, Staphysagria 15 CH - 5 granule de 2 ori pe zi, 10 zile si Arnica 15 CH- 5 granule sublingual de 2 ori pe zi, 10 zile. Pentru prevenirea ciactricilor vicioase, homeopatia recomanda Graphites 5 CH( potenta mica) de 2 ori pe zi-10 zile. Nu strica nici rugaciunea, iti recomand rugaciunea inimii ; numai bine
0
09-07-2012, ora 09:13
oanagabrielaaa
Nu este medic/terapeut
oanagabrielaaa
Va multumesc pentru raspunsuri, in legatura cu homeopatia as vrea sa stiu care sunt datele dvs de contact pentru a va putea contacta
0
11-07-2012, ora 15:40
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Poti sa dai un click pe elina si o sa afli mai multe :).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Frica de păianjeni, diminuată cu ajutorul realității augmentate
  • Terapia prin expunere adresate unei fobii poate avea efect și asupra unei fobii din altă sferă
  •