Tahicardie sinusala

22-11-2013
alexyk
Nu este medic/terapeut
alexyk
Buna ziua, am 20 de ani si de 1 an si jumatate sunt diagnosticat cu tahicardie sinusala, in general am pulsul intre 90-120 sub tratament. In crize imi ajunge si la 140 bpm in unele cazuri foarte rar, dar am observat ca incet incet se agraveaza. Am luat corlentor, dar imi aparusera extrasistole ventriculare, am intrerupt tratamentul si am luat egilok de 25, o pastila dimineata una seara, dar am observat ca dupa 3-4 ore isi pierde efectul iar tahicardia revine, mi-a schimbat domnul doctor din nou tratamentul iar acuma iau Betaloc Zok de 50 jumatate dim jumatate seara dar degaba parca e la fel ca la egilok dupa cateva ore efectul dispare.. Nu stiu ce sa mai fac m-am saturat de 1 an si jumatate nu primesc nici un raspuns... Am facut toate analizele sange, tiroida, 2 ecografi la inima. Absolut totul iese normal... Se poate sa imi mai dea cineva un sfat.. sau astept sa o 'mierlesc' :))) Va multumesc frumos. Ablatie mi sa spus ca nu se poate face la pulsul meu.. Va rog din tot sufletul sa ma ajutati!
3 comentarii
0
23-11-2013, ora 23:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
CUM sa vb de mierlit la o asa varsta frumoasa.?
Sper sa-ti raspunda un medic.
sanatate maxima
0
24-11-2013, ora 01:14
Mariana mihalache
Nu este medic/terapeut
Mariana mihalache
Buna ziua.am un Băieţel de 12ani si se trezeşte-te noaptea cu Mişcări de picioare si mâini.nu ştiu de la ce dar se vaietă si de dureri de coloana vertebrală.face tratament homeopat cu Formula 9a9b, chelidonium ch200, formula4.nu ştiu ce sa fac?va rog sa ma ajutati.Multumesc
0
24-11-2013, ora 20:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
mergeti la medicul de familie, cu el
e in crestere..dr va STT ce are
nu-i mai dati de toate pt toti..
sa va traiasca sanatos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele tahicardiei (bătăilor rapide ale inimii și pulsului crescut)
  •