Tahicardie.

27-08-2015
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
A început sa ma doară inima dintr-o dată (ca si cum m-ar fi intepat ceva) doctorul mi-a recomandat sa i-au osteocare, valeriana, şi mydocalm.
Ce regim alimentar trebuie să folosesc?
Mai am voie să fac sport?
2 comentarii
0
03-09-2015, ora 11:36
Flavius Ionut
Nu este medic/terapeut
Flavius Ionut
Daca ti-a dat midocalm, poate fi o nevralgie intercostala, si eu am problema asta, nu te speria. inima nu doare decat atunci cand faci complicatii grave. Ai impresia ca te doare inima, dar te doare muschiul intercostal probabil. Iar valeriana ti-a dat-o pentru ca aceste intepaturi pot fi si pe baza de stres, valeriana este un calmant al sistemului nervos. Si eu iau valeriana pentru ca am atacuri de panica si anxietate.Nu sunt boli grave dar sunt sacaitoare. Sportul e chiar indicat. tahicardie inseamna peste 100 batai la inima. iar atunci cand alergi sau faci efort e normal sa bata inima mai tare pt ca na..circula si sangele mai repede, dar nu inseamna ca asta e tahicardie. daca ai tahicardie iti bate inima cu peste 100 batai si cand stai in pat si nu faci nimic. si eu am tahicardie dar sinusala, adica o am doar din cauza faptului ca sufar de anxietate. asa ca nu te speria. Sanatate multa !
0
10-09-2015, ora 19:44
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Am citit raspunsul dumneavoastra la intrebarea pusa de mine. Va multumesc mult pentru informatiile pe care mi le-ati dat. Multa sanatate sa aveti!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: