Tumoare rinofaringe stadiul iv urgent nevoie de ajutor suntem disperati

23-08-2007
Adytzaurlzone
Nu este medic/terapeut
Adytzaurlzone
Un tratament orice solutie pentru aceasta boala (are: Crize convulsive generalizate cu afozie postcritica)
16 comentarii
0
23-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Poate ar fi ceva pe care sa incercati, insa in functie de stadiul bolii, prea mari sanse nu pot eu sa va dau, puteti doar incerca.Haideti sa vorbim pe messenger si va spun exact daca ar putea sau nu fi o solutie pt dvs.-
0
23-08-2007, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
pt tumora de rinofaringe std iv din pacate nu prea mai exista alternative in afara de radio-chimio terapie, traheostomie si in final gastrostoma(tub in stomac pt ca pacientul sa poata fi alimentat in momentul in care nu va mai putea inghiti nimic).Si intelepciune ca sa stiti cun sa-i spuneti ce are (pt ca asa este etic, omul sa stie ce are ca sa-si puna sufletul si afacerile-mosteniri etc-in rinduiala)!Mult curaj si Dumnezeu sa va intareasca!
0
27-08-2007, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Am citit recent o carte scrisa de ing.Fanica- Voinea Ene privind cazuri de cancer tratate de autor printre care si cancer rinofaringian;este vorba de cartea TERAPIE NATURISTA.CAZUISTICA, d-l Voinea conducand FUNDATIA"TERAPIA NATURISTA"din Valenii de Munte jud.Prahova.Gasiti detalii pe internet cautand F.E.Voinea.Am mai scris ceva aici si despre TAHITIAN NONI JUICE si cred ca tratamentul naturist, efectuat in paralel cu cel alopat sub supravegherea unor persoane pricepute, nu poate decat sa ajute, ceea ce voi face si eu(diagnosticata cu tumoare pulmonara).
0
28-08-2007, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
Eu nu zic sa nu incercati si terapie naturista dar sa nu opriti terapia oncologica!!!!Din pacate stadiul este mult avansat.Succes mult!
0
31-08-2007, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Prin anul 1776 dr.austriac Franz Anton Mesmer a declarat ca-si vindeca bolnavii cu ajutorul fluidului magnetic(teoria magnetismului animal), fluid care se manifesta in intregul univers, deci si in structura fiintei umane.Desi a avut succese notabile, la vremea aceea teoria sa a fost respinsa, dovedindu-se mai tarziu ca vindecarile miraculoase erau cel putin in parte efectul imaginatiei active a bolnavilor, imaginatie stimulata printr-o puternica sugestie de sanatate adresata subconstientului(Joseph Murphy-"Puterea extr.a subconstietului").Asadar, cred si eu, cu convingere, ca exemplele pozitive(vindecarile fie pe cale alopata fie naturista) trebuie aduse la cunostinta bolnavilor pentru sporirea optimismului lor si a credintei in vindecare.
0
13-01-2008, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
Nu cred in acel fluid magnetic dar cred ca terapia oncologica trebuie opruta doar daca ati renuntat sa mai luptati.Ii doresc dureri cit mai mici!
0
17-01-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Am citit recent cartea"Normal si paranormal in viata de zi cu zi"scrisa de dr.Valeriu L.Samu, din care am retinut ca neoplasmul(ev.cancerul)poate sa fie ereditar doar in masura in care se perpetueaza de la o generatie la alta un stil de viata gresit(stres, alimentatie incorecta, lipsa de miscare, tutun, alcool, lipsa de odihna), ca boala este un mesaj cifrat, iar pentru a descifra acest mesaj este nevoie sa descoperim ce este bine si ce este nesanatos in modul nostru de a trai, pentru a opera schimbarile cuvenite.Fara indoiala ca asa trebuie sa fie, intrucat daca ar fi altfel, nu ar mai exista supravietuitori ai cancerului, chiar eu cunoscand(auzind)despre un batran de 78 de ani si despre un tanar de 30 de ani, ambii diagnosticati cu tumoare la plamani inoperabila(primul in urma cu 17 ani si celalalt in urma cu 7 ani), care s-au tratat cu mijloace naturale.Un tratament naturist practic te ajuta sa te abati de la un stil de viata incorect, iar prin curele de ceai si prin hrana naturala, prin tot ceea ce se recomanda(odihna, renuntarea la tutun, plimbari in mijocul naturii), sa se permita celululor organismului sa se oxigeneze, caci tumorile se dezvolta in special in lipsa oxigenului, astfel ca nu are de ce sa dauneze cuiva.Daca unii sunt pesimisti, poate ar trebui sa tina ideile pentru ei si sa nu mai incerce a tulbura echilibrul fragil al celor care se straduiesc sa se convinga ca le va fi bine.Asadar asteptam numai vesti bune, iar anul 2008 sa fie anul in care se va omologa medicamentul impotriva cancerului!
0
22-01-2008, ora 00:00
brad
Identitate neconfirmată
brad
Daca mie imi era adresata ultima fraza, atunci v-as recomanda sa cititi mai multe carti si nu numai una.Si eventual sa cititi carti adevarate, nu povesti...
0
24-01-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Nu am intrat pe forum pentru pentru a polemiza cu cineva ori pentru a face parada de cultura ci pentru a ma solidariza cumva cu cei bolnavi de neoplasm si a face schimb de idei in special cu acestia.Pentru confortul meu psihic, doresc sa aud despre cat mai multe cazuri rezolvate(prin toate mijoacele, inclusiv pe cale naturista)si nu despre cazuri disperate, de aceea probabil ca am fost intrigata de pesimismul unora.Desigur ca fiecare este liber sa creada si sa scrie orice, si-mi fac mea culpa.
P.S.Cartea din care am dat citatul cu fluidul magnetic a fost scrisa de un medic de renume din U.S.A-Joseph Murphy, si mi-ar placea sa castig si eu bani din povesti ca ale lui;si totusi s-a vorbit mult si despre efectul"placebo"...
0
31-01-2008, ora 00:00
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
eu m-am vindecat folosind acest "fluid magnetic" s-au qi, cum spun chinezii, practicind qigong si aici nu este deloc vorba de efectul placebo. Este pacat ca nu se cunosc aceste secrete si ca multi asteapta o pilula miraculoasa care sa-i vindece. Si totusi aceste secrete sunt spuse si la noi in tara de vreo 15 ani de un mare maestru. Trebuie doar sa crezi si sa practici.
0
31-01-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
N-am auzit niciodata de qigong si chiar as vrea sa stiu daca se poate practica si la noi, si in ce conditii;desigur ca ma voi informa si de pe google.
0
01-02-2008, ora 00:00
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
maestrul se numeste Lin Kai Ting si face in Bucuresti doua cursuri de initiere pe an. Unul este pe 18 februarie dar nu stiu daca mai sunt locuri in sala. Al doilea prin noiembrie. Intra pe www.qilingong.com daca te intereseaza. Cu toata sinceritatea iti spun ca mi- a salvat viata. In urma cursului se vor deschide canalele de receptie din palme cu care poti capta energia universala care te voate vindeca de orice. Trebuie insa sa exersezi zilnic chiar daca vrei sa ai rezultate. Sunt cazuri de vindecari miraculoase chiar in timpul cursului dar cred ca trebuie sa ai o vibratie foarte inalta sa poti sa primesti ceea ce maestrul emite. Mie mi-a luat ceva timp pana am inteles ca de fapt maestrul ne invata dar depinde de noi cat exersam.
0
01-02-2008, ora 00:00
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
Partea extraordinara a fenomenului este ca intai se vindeca cele mai grave boli. Energia se duce in focarul bolii si exact ca o raza laser dizolva tumorile. Acu am scapat de problema cea mai grava dar continui sa fac meditatii fiindca mai simt blocaje in corp. Cum imi place sa zic am intrat in reparatie capitala. Deja cred ca am vorbit cam mult. Stiu ca multi vor zice : "asta a luat-o razna, saraca". Poate ca macar cineva ma v-a crede. Stii cum se zice : cine salveaza un om, salveaza intreaga umanitate. Poate acel OM vei fii chiar tu, cel care citesti.
0
01-02-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Si eu sunt in reparatie capitala, caci am fost operata de tumoare la plamani si am facut citostatice iar acum, pentru a evita o eventuala recidiva vreau sa restabilesc echilibrul organismului(dupa o viata zbuciumata), prin mijloace naturale.In prezent fac un tratament de la Favisan iar prin primavara am sa ma interesez si de qigong.Ar fi bine daca s-ar face cursuri si la Piatra Neamt!Multa sanatate!
0
01-02-2008, ora 00:00
ve_ro
Nu este medic/terapeut
ve_ro
Si eu sunt in reparatie capitala, caci am fost operata de tumoare la plamani si am facut citostatice iar acum, pentru a evita o eventuala recidiva vreau sa restabilesc echilibrul organismului(dupa o viata zbuciumata), prin mijloace naturale.In prezent fac un tratament de la Favisan iar prin primavara am sa ma interesez si de qigong.Ar fi bine daca s-ar face cursuri si la Piatra Neamt!Multa sanatate!
0
01-02-2008, ora 00:00
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
Maestrul tine cursuri si in alte orase, poti sa te interesezi. Oricum in august se face tabara la sovata de 10 zile. Acolo am fost si vara trecuta si am avut cele mai bune efecte de vindecare. Sanatate tuturor!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Tumorile benigne ale rinofaringelui

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: