tulburari de ritm (aritmie) ajutor | Forumul Medical ROmedic

tulburari de ritm (aritmie) ajutor

05-04-2013
18BSV
Nu este medic/terapeut
18BSV
Buna, am o problema... de ceva timp cateodata am tulburari de ritm cardiac.. care se manifesta in urmatorul fel:Simt ca incepe sa bata inima mai tare timp de 10 15 secunde, s'au simt ca si cum nu ar mai batea 2-3 secunde si tresar sa respir ca sa reglez bataile inimii, si nu stiu din ce cauza sunt astea.Am mai luat aspacardin care ma ajuta sa scap de ele dar doar in timp tratamentului.Aceasta problema nu trece? Trebuie luat mereu medicament?In momentele tulburarilor am o senzatie de lesin de oboseala...si mi se racesc mainileAm facut EKG am fost la medic dar a fost in regula, pulsul in am un pic crescut 80 90 mai tot timpu.Posibil ca ar trebui monitorizat mai mult timp inima ca'ci ma gandesc ca daca mi se face ekg cand nu am probleme nu reiese problema.Acum vreau sa ma programez la Ecocor sa vad si acolo ce iese, apoi voi vedea ce as mai putea face.
Posibil sa nu fie de la inima problema si sa fac atacuri de panica din senin?? de la ce ?
3 comentarii
0
05-04-2013, ora 21:44
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
posibil SI atacuri de panica.
pt linistea ta.sa-ti faca SI eko la inima
NU-I suficient ekg.
sanatate.
0
07-04-2013, ora 20:09
18BSV
Nu este medic/terapeut
18BSV
Eko insemnand ce? Stiu doar de ekg si ekocor.. stiu ca sunt mai mult.. dar vreau sa aflu ce e ca sa stiu cum sa spun...si sa aflu diferentele intre ele.
0
07-04-2013, ora 21:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ 18BSV

Fa-ti toate analizele la inima pe care ti le da medicul si daca se constata ca la inima nu ai nimic, mergi la un medic psihiatru pentru evaluare.
P.S.: Documenteaza-te despre anxietate pe net.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: