TSH

12-02-2014
imeldutix
Nu este medic/terapeut
imeldutix
buna ziua, am 20 de ani, in urma cu 5 luni aproximativ am mers la o clinica privata unde era si neurologie pentru ca ma durea capul foarte rau, a venit o doamna care mi-a zis sa intru "pe usa scria "endocrinologie" m-a consultat, mi-a facut un ecograf la tiroida si mi-a zis sa vin sa fac niste analize, eu eram mirata, ma durea capul si am ajuns la endocrinologie, mi-a zis ca durerea de cap poate sa apara din diverse cauze.Am facut analizele si am fost diacnosticata cu hipotiroidie, TSh 5.02, T3 3.20, T4 16.8, mi-a dat euthyrox de 25 mg, caciu, magneziu, zinc, si selezin ACE, durerea de cap contiunua de la tample spre crestetul capului, ma doare si la spate de la ceafa in sus, cel mai mult varful capului, ma furnica, aveti cumva vre-o idee care ar fi cauza, un sfat de la un medic daca se poate.Va multumesc frumos
1 comentarii
0
14-02-2014, ora 03:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dureri de cap. Consider ca prima dumneavoastra intentie si anume aceea de a ajunge la Neurologie este buna. Va recomand sa consultati si un medic neurolog care dupa ce va va consulta va va spune ce aveti de facut in continuare. Trebuie avuta in vedere si coloana vertebrala cervicala. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.