ce as putea lua pentru cresterea trombocitelor in afara de prednison?

27-06-2009
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
ce as putea lua pentru cresterea trombocitelor in afara de prednison am facut proba din maduva spinari e bine ecografie la splina splina e buna de la ce am facut aceasta boala am 60 ani ce sa iau sa ridice trombocitele astept raspuns de specialitate multumesc
6 comentarii
0
31-07-2009, ora 22:19
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultati un medic internist! Nu luati nimic independent de ceea ce va spune medicul pt ca riscati sa va auto-provocati neplaceri!

Toate cele bune;)
0
28-06-2011, ora 09:26
MEMET
Nu este medic/terapeut
MEMET
INCERCATI SA VA SCHIMBATI INTREG STILUL DE VIATA, FOLOSITI TOTUL CAT MAI NATURAL SI PROASPAT IN ALIMENTATIE, PLUS APA DE IZVOR SI PLANTE DE LEAC.
MULTA SANATATE !
0
11-09-2011, ora 22:14
v.flory79
Nu este medic/terapeut
v.flory79
Adevarul este ca da conteaza si alimentatia dar conteaza sa ai si un psihic sanatos.Eu am trombocitele injur de 50000 dar oscileaza.Au scazut si pina la 12000 iar apoi au urcat la 57000 in doar 6 saptamini.pe 1 sau 2 octombrie voi reface analizele sa vad ce o iesi.Totul este sa nu disperam.Am inteles ca mai periculos este cind scad sub 20000.As vrea sa fac totul pe baza naturale si nu cu medicamente ca de doctori sunt satula.Oricum mergem inainte ca suntem puternici.Va pup si va doresc toate cele bune si scuze daca mam bagat aiurea.
0
27-09-2011, ora 00:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună dimineaţa!
Accesaţi acest topic pentru a citi mai multe detalii referitoare la un tratament naturist foarte bun pentru trombocitopenie:
http://forum.romedic.ro/prod/Trombocitopenia_-_tratament_naturopat_055516.html

Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune,
Mr. Nick
0
28-09-2011, ora 14:45
v.flory79
Nu este medic/terapeut
v.flory79
Multumesc frumos Mr.Nick pentru raspuns.Voi cauta.Revin cu rezultatele analizelor saptamana viitoare.SANATATE MULTA.
0
28-09-2011, ora 21:21
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!
Stimată dră/dnă v.flory79, cu multă şi deosebită plăcere. Să vă fie cu folos!
M-am gândit că nu v-ar strica să ştiţi faptul că extractul glicero-alcoolic din muguri proaspeţi de Carpen - Carpinus betulus MG=D1 şi extractul glicero-alcoolic din mlădiţe de Cătină roşie - Tamarix gallica MG=D1 sunt principalele remedii cu ajutorul cărora gemoterapia - o fitoterapie embrionară - tratează cu succes trombocitopenia idiopatică, trombocitopenia iatrogenă (post-medicamentoasă), trombocitopenia dobândită, auto-imună sau imun-alergică, trombocitopenia prin anti-coagulante, trombocitopenia post-splenectomică, trombocitopenia congenitală şi secundară unor boli infecţioase şi virale, post-parotidită, rubeolă, mononucleoză infecţioasă, hepatite virale etc. şi nu în ultimul rând trombocitopenia focală (rezultată ca urmare a unor focare infecţioase, a unor spine iritative, granuloame, calculi biliari etc).
Multă sănătate,
Mr. Nick
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: