TRATAMENT IN TIMPUL SARCINII

05-10-2009
catalina_200574
Nu este medic/terapeut
catalina_200574
Buna,
Sunt insarcinata in 9 saptamani, am 35 de ani, am tot avut probleme cu sangerari deoarece sarcina era 1/3 dezlipita, in prezent fac tratament si repaos la pat, si iau un tratament cu utrogetsan 6 pe zi si nospa, la ultima ecografie mi - spus ca este spre bine, am fost trimisa la Hematologie la Fundeni mi s-au facut analize pentru determinarea anticorpilor antiplasmatici, d-na dr. de la Fundeni mi-a prescris:

VITAMINA C - 1CPS PE ZI
ACID FOLIC 5 MG
OMEGA 3 + VITAMINA E 1 CPS PE ZI, ASTA DEJA LE LUAM
MAGNE B6 1 CPS / ZI
TAROSIN 2 CPS /ZI

Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
06-10-2009, ora 08:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Acidul folic si magnesiul cat si tarosinul in forma asta iti dauneaza si sunt daunatoare pe plan indelungat. Deregleaza multe functii. Mananca multi struguri, in struguri gasesti tot in forma naturala.
Eu nu as lua asa ceva, indiferent ce doctor mi le-ar prescrie.
0
16-10-2009, ora 13:29
AAB
Nu este medic/terapeut
AAB
Acidul folic si magneziu cu B 6 sunt cele care ajuta tubul neural sa se dezvolte absolut normal mai ales la femeile peste 35 de ani daca raman insarcinate este obligatorii sa fie luate. Acidul folic nu deregleaza absolut nimic. El este continut si in mancarea pe care o folosim zi de zi in special verdeturi. Cititi mai mult despre medicamentele care se iau in timpul sarcinii inainte de a da sfaturi.In era noastra avem la dispozitie nesfarsite surse de informare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul