TRATAMENT HORMONAL, NODULI LA AXILA SI SENZATIE DE PLIN

22-05-2015
criss2000
Nu este medic/terapeut
criss2000
Buna ziuaa...am si eu cateva intrebari...
1. am 15 ani si datorita intarzierii cu 9 luni a menstruatiei am mers la medic, am facut ecografie, mi a gasit un chist la ovar si mi a zis ca se va diminua de la medicament. medicul endocrinolog mi a prescris duphaston, am luat 2 luni, dar vazand ca de la el ma durea inima, am incetat sa mai iau..si am inceput sa iau orgametril, fara stirea medicului insa.. mama a luat si ea cand era de varsta mea, a avut aceeasi problema. de la el nu ma doare inima, ma simt foarte ok, si vine menstra la timp. la duphaston venea cu 2-3 zile mai devreme decat normal, uneori chiar in timpul tratamentului. sa continui cu orgametril sau nu..?
2. de vreun an si ceva mi au aparut sub brat niste ganglioni, daca pot sa zic asa. eu cred ca este de la lama, dar nu sunt sigura. ma doare subratul respectiv, si, ma gandesc, daca este de la lama, de ce nu sunt prezenti la ambele subraturi? doresc sa stiu la ce fel de medic ar trebui sa apelez? sa fac o ecografie la axila, si dupa sa merg la dermatolog sau nu..?
3. e normala senzatia de burta plina avand in vedere ca am fierea " lenesa" si ecografia e ok, cu exceptia a ceea ce v am precizat mai sus de ovar.??
V as ruga sa mi raspundeti cat mai repede la intrebari, as prefera sa mi raspunda un medic.. in orice caz, multumesc anticipat pentru ca v ati ocupat timpul citind ce am scris. o zi minunata sa aveti !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.