tratament cu carpicon si crema propolis si rasina conifere

19-03-2009
NITU NICOLETA
Nu este medic/terapeut
NITU NICOLETA
buna ziua numele meu este nicoleta si in urma cu 1 luna am fost la un control ginecologic.in urma controlului mi-sa prescris un tratament cu ovule, printre care su carpicon s si nu stiu sigur cum se administreaza, deoarece pe prospect scrie aplicatii locale.intrebarea mea este cum se pot folosi interavaginal sau interrectal.
va multumesc.
9 comentarii
0
19-03-2009, ora 09:58
dear
Nu este medic/terapeut
dear
ovulele se aplica intravaginal
0
19-03-2009, ora 10:04
NITU NICOLETA
Nu este medic/terapeut
NITU NICOLETA
MULTUMESC PENTRU RASPUNS.
Dar ovulele stiam, eu m-am referit la CARPICON S, cum se administreaz.intervaginal sau rectal? asta nu stiu sigur.
0
19-03-2009, ora 10:37
dear
Nu este medic/terapeut
dear
nu stiu ce sunt carpicon s, sunt tot ovule daca da cred ca se administreaza intravaginal. depinde si pentru ce afectiune ti le-a dat, de obicei un medic ginecolog nu prea da tratament pentru rect!sanatate
0
19-03-2009, ora 10:39
dear
Nu este medic/terapeut
dear
daca tot esti nelamurita suna la cabinetul la care ai fost si te poate lamuri doctorul sau asistenta de asemenea mai poti intreba si la farmacie
0
19-03-2009, ora 10:47
NITU NICOLETA
Nu este medic/terapeut
NITU NICOLETA
multumesc pentru sfat.
cred ca pana la urma asa o sa fac, o sa sun sa o intreb, dar cred ca se administreaza intervaginal, deoarece la prima vedere a spus ca este o infectie, si o rana pe col.
0
24-03-2009, ora 11:31
alex-andra
Nu este medic/terapeut
alex-andra
Nicoleta, daca nu ai aflat inca, Carpicon S sunt supozitoare si se administreaza rectal.
0
19-11-2010, ora 16:49
corinapui_2008
Nu este medic/terapeut
corinapui_2008
buna ziua

as vrea sa va intreb:
1 carpicin se folosesc ca si supozitoare ?
2 pot avea contact sexual daca folosesc asa ceva

( totus ele nu arata ca niste ovule nu prea stiu cum sa le folosesc va rg sa ma ajutati )
0
17-12-2010, ora 19:19
ENEIDA
Nu este medic/terapeut
ENEIDA
salut postez acu pentru nitu nicoleta si vad ca si corina pui a pus aceeasi intrebare cum se foloseste carpiconul?am vazut ca si alexandra ti a raspuns bine da sigur ca sunt supozitoare nu ovule eu am folosit intrarectal stiu ca sunt naturiste si mi le a dat si pentru durere dar sigur nu le folosi intravaginal nu stiu cum reactioneaza dar dr trebuia sa ti spuna asta nu sa te intrebi tu asa ar fi fos normal sa ti zica el dar astia cum sunt evzivi te cred ca nu stii sanatate
0
17-12-2010, ora 19:21
ENEIDA
Nu este medic/terapeut
ENEIDA
am vz ca ai intrebat si daa poti sa ai contact sexual?dar pentru ce ti le a dat?ai vreo infectie ceva ?daca ai vre un microb ar fi bine sa nu ai contact sexula sau deoinde de cat te deranjeaza ce ai dar poti sa i dai si parteneului tau si va jucati asa si nu mai scapti de ea ar fi bine sa faceti amandoi tratamnt dar nu stiu inca ce ai daca poti sa mi spui poate stiu sa tiraspund
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: