Tensiune oculara!

23-02-2012
Alexus
Nu este medic/terapeut
Alexus
Buna ziua tuturor, mama mea a fost diagnosticata recent cu tensiune oculara ridicata (hypertensiune) si urmeaza un tratament de picaturi care ar fi trebuit sa isi faca deja efectul... dar nu au reusit, va rog frumos daca cineva cunoaste un tratament naturist sau un medicament care l-a ajutat sau orice alt remediu sa ma contacteze. Va multumesc frumos, o zi buna.
4 comentarii
0
26-02-2012, ora 08:49
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Bună ziua! Eu înţeleg că diagnosticul mamei tale este glaucom. Ce înseamnă că tratamentul nu are efect?
0
26-02-2012, ora 15:34
Alexus
Nu este medic/terapeut
Alexus
Doctorul respectiv nu a spus nimic de glaucom.. ci doar tensiune oculara ridicata. Tratamentul nu are efect = i-a prescris 2 feluri de picaturi timp de 3 luni... au trecut deja 2 si ea vede la fel de rau sau chiar mai rau in unele momente ( logica mea imi spune ca dupa 66% din timpul tratamentului ar trebuii sa se vada imbunatatiri)
0
26-02-2012, ora 19:54
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Da, tensiunea intraoculară crescută, scăderea vederii( avem nevoie de un câmp vizual computerizat pentru o apreciere obiectivă) sunt caracteristice pentru glaucom.
0
27-02-2012, ora 21:30
Alexus
Nu este medic/terapeut
Alexus
ok... dar tot nu mi-ati raspuns la intrebarea mea... pentru tensiune intraoculara ridicata exista un tratament naturist sau un medicament mai special care funcitoneza ( picaturi, crema, pastile etc ) ??? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: