TAVANIC LA COPIL DE 3 ANI SI 10 LUNI??????????????

15-12-2011
mihaelabv
Nu este medic/terapeut
mihaelabv
buna ziua, am un copil de 3 ani si 10 luni, suspect de asm, luam singulair 9 luni pe an, , , , , , , , , , , , de 3 luni tuseste, ba sec ba productiv, cu pauze de cate 2 sapt in care tuseste de 5 ori pe zi, in rest tuseste fff tare si foarte des, cateodata din cauza la tuse dimineata vomita, , , , , , , , la recomandarea medicului i am facut aerosoli cu fixotide si ventolin, antibiotice, siropuri de tot felul de tuse, , , , , , , , pur si simplu de toate i am dat la recomandarea medicului, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , acum de 1 sapt iar sa agravat tusea, din tuse seaca a dat o in tuse productiva cu dureri de cap si dureri in piept., am fost la dct si mia prescris zinat si aerosoli cu ventolin si fixotide, stodal si ia facut o injectie cu medrol...azi dimineata la 5 min de cand i am dat antibioticul la vomitat, tuse incontinua vreo 30 min..am fost iar la dct si mia dat alt antibiotic cedax la 24 de ore cu mentiunea sa il dau la pranz si TAVANIC 500mg 1 sfert de pastila la 12 ore dimineata si seara.. sa i dau ? sau nu TAVANIC?????????????????VA ROG SA IMI DA TI UN RASPUNS...SUNT O Mama disperata care nu stie ce sa mai faca, va multumesc
1 comentarii
0
07-01-2012, ora 17:44
geta87
Nu este medic/terapeut
geta87
am si eu o fetita de 4 ani cand tuseste ii dau COUCHEND se citeste cotend, il gasesti f greu incearca pe net sa il gasesti, este f bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul