Suspiciuni renale !Ajutor

18-01-2010
zolex
Nu este medic/terapeut
zolex
Buna ziua Dl. Doctor, am o problema, daca sunteti amabil sa ma ajutati, sau sa-mi dati sfaturi si anume:

Acum de vreo 4 luni bune am avut colica renala, la spital am fost tratata cu litiaza renala.Dupa 2 luni am inceput sa simt o durere continua la rinichiul drept, greturi, lipsa poftei de mancare, si am slabit in ultimele 5 saptamani 4-5 kg.In fiecare saptamana fac examen de urina, apar multe hematii in urina, urocultura este negativa.Am facut urografie si rezultatul este : fara chist sau modificari.Rezultatul ecografiei: microlitiaza renala.

Daca am microlitiaza renala inseamna ca in continu trebuie sa am hematii in urina si dureri in partea dreapta. (specific ca am multe hematii si cam tot timpul)

Examen ginecologic si totul e ok.

Va rog frumos ajutati-ma pentru ca nu mai stiu ce sa cred.Va multumesc anticipat, cu multa stima si respect.

P.S. Este vorba de cumnata mea in varsta de 26 de ani !
3 comentarii
0
18-01-2010, ora 15:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce a constat exact acest tratament ? Au fost administrate si medicamente, si daca da care exact?
0
19-01-2010, ora 13:12
zolex
Nu este medic/terapeut
zolex
Nu am primit nici un tratament medicamentos, mi-au spus sa tin regim dietic, si sa beau multe lichide 2 L 2.5 L pe zi.Nimic altceva.

Multumesc mult, astept raspunsul dvs.
0
14-04-2010, ora 09:24
porumbelul
Nu este medic/terapeut
porumbelul
simptomele dvs indica si o usora crestere a creatininei si a ureei ar trebui sa apelati si la un nefrolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.