Surgere vaginala si dureri

24-11-2008
anita_fluturas
Nu este medic/terapeut
anita_fluturas
Buna ziua
Va ma deranjez cu o problema.
Iau anticonceptionale orale - Lo-femenal - de aproape 3 ani si nu am avut probleme.Ultima tableta am inceput-o pe data de 7 noiembrie. Din data de 25 octombrie, timp de 7 zile am luat, la recomandarea medicului pentru o rinosinuzita, antibiotice - Augmentin. In acest interval am facut o singura data dragoste cu sotul meu insa nu a ejaculat in mine.Ciclul mi-a venit normal, la inceputul lunii acesteia.Ultima oara am avut contact sexual cu sotul meu, in aceleasi conditii - fara ejaculare - in data de 9 noiembrie.
Apoi, in perioada 10 - 14 noiembrie am fost internata in spital pentru o operatie de deviatie de sept, procedura pentru care mi s-au facut numeroase injectii si anestezii. Din ultima zi de spital a inceput sa ma usture jos, iar apoi in zilele - ap saptmana urmatoare usturimea a persistat si din cand in cand, in timp ce mergeam la baie observam ca imi curge uneori si un fel se puroi.
La inceputul acestei saptamani a incetat aceasta scurgere, usturimea inca persista, insa am inceput sa am o scurgere maronie, initial si cu putin sange, care inca persista, desi eu inca mai iau anticonceptionale, urmand sa termin folia actuala abia pe data de 28 noiembrie.
Ce se intampla? Ma puteti ajuta cat mai repede, va rog mult?
Am uitat sa mentionez ca de cand am aceasta scurgere am si dureri de burta similare celor de la menstruatie.
Va multumesc mult pentru timpul si atentia acordate!Sper sa primesc raspuns de dvoastra cat mai curand
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.