Sunt tare necajita! Va rog, un sfat macar! biopsie uterina

05-11-2009
pollyn01
Nu este medic/terapeut
pollyn01
Sunt tare necajita!!!Mi-a venit biopsia si medicul sef vroia sa ma opereze, dar medicul care m-a internat nu.Apoi, medicul sef mi-a zis "asteapta pana la urmatoarea sangerare, ca nu vreau sa ma cert cu dr."Eu ce fac???Acesta este rezultatul biopsiei

Rezultat biopsie uterina:"Cheag fibrinohematic in care sunt incluse fragmente de epiteliu pavimentos de la nivelul exocolului.Glande endocervicale unele fragmentate mase de mucus de la nivelul unor chisturi Naboth si fragmente de endometru cu glande in stadiul proliferativ, unele usor hiperplazice si corion bogat celular cu edem congestie.Hemazii interstitiale, fibroza difuza si redus infiltrat inflamata cronic diseminat.
3 comentarii
0
05-11-2009, ora 16:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ascultati de medicul care v-a internat ! Nu aveti nimic grav.
0
05-11-2009, ora 17:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca cei doi medici din cadrul aceleiasi sectii sa discute intre ei pe marginea acestui caz si sa se puna de acord, apoi sa-ti comunice concluzia la care au ajuns. Cel cu cea mai mare experienta clinica are, de obicei, dreptate. Mai asteapta o luna, dar acest rezultat imi confirma si mie faptul ca este nevoie de interventie chirurgicala.
0
23-03-2010, ora 09:05
pollyn01
Nu este medic/terapeut
pollyn01
Va multumesc din suflet pentru suport.Am 3 saptamani de la operatie.Am facut histerectomie totala(inclusiv ovarele) si sunt bine acum.Bineinteles ca nu m-am mai operat la Galati.Am avut marele noroc sa ajung la Spitalul Militar Central din Bucuresti unde m-a operat dr. Panaite Bogdan.Un super profesionist.Iar operatia abia se observa, e cat un fir de ata.Sanatate tuturor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.