Sunt speriat... prezervativul s-a rupt

25-09-2011
greddy
Nu este medic/terapeut
greddy
Probema sta in felul urmator.. Am fost astazi la prietena mea si, ca orice cuplu, de la un sarut la o imbratisare am ajuns sa facem sex. Am inceput cu un ExtraSafe si am continuat cu un Fetherlite Ultra.. Cred ca vaginul ei este ingust ca de fiecare data intra cam greu. Si la un moment dat, fortand sa-l bag inauntru.. A puscat ceva.. Credeam ca a puscat cum a intrat inauntru brusc. Ne miscam impreuna de 2-3 ori.. Eu simteam ceva ciudat. Ii spun: 'Ridica-te putin!'. Se ridica.. Guess what?! Prezervativul s-a rupt si era incolacit ca un inel la baza penisului meu. Ceea ce este si mai incredibil este ca dupa ce s-a ridicat de pe mine.. penisul meu era aproape perfect uscat. Acum sunt speriat ca nu cumva sa ramana insarcinata. Mentionez ca avem amandoi 17 ani. Ce sa fac? Un test de sarcina maine e prea devreme, nu ar fii corect rezultatul.. Daca dupa cateva zile are simtome, pastila de a 2-a zii nu ar mai avea efect. Ce e de facut?
6 comentarii
0
25-09-2011, ora 21:34
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
Daca nu ai ejaculat si nu erai in punctul de a o faca..stai linistit..nu se va intampla nimic..iar prietena..strimuleaza-o mai mult..fa o sa se "ude".si vaginul n o sa mai fie asa ingust si nu veti maai avea probleme
0
25-09-2011, ora 21:36
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
Daca intradevar crezi ca ar putea saramane insarcinata..cumparati o pastila de a 2-a zis care se la si la 72 de ore de la actul sexual.
0
25-09-2011, ora 21:38
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
scuze de scris..tastatura..sper ca intelegi ce am srcis
0
25-09-2011, ora 21:44
greddy
Nu este medic/terapeut
greddy
Nu am ejaculat, si nici nu eram pe punctul de a o face. Ideea e ca sunt speriat. Ea era pe ideea ca doar ExtraSafe sunt bune. Incercam sa ii explic ca si celelalte sunt bune, ca doar sunt Durex si raspund acelorasi standarde. Am incercat si cu altceva si beleaua s-a intamplat. Sper sa scapam.
0
25-09-2011, ora 22:01
diana431
Nu este medic/terapeut
diana431
in concluzie nu ai de ce sa iti faci griji, o sa fie bine, prezervativul nu s-a rupt fiindca nu era bun..si pentru ca ea nu era lubrifiata..si pt ca ai tot incercat sa faci sa intre.:) toate durex sunt bune..eu folosesc ultra thin si totu' e minunat.nu s-a intamplat niciodata nimic..trebuie sa comunicati mai mult in pat.succes!
mai scrie daca sunt nelamuriri!
0
25-09-2011, ora 22:21
greddy
Nu este medic/terapeut
greddy
Data viitoare am sa incerc sa ramas pe Pamant, sa nu ma las dus de val, ca se mai pot intampla si chestii din astea. Sper sa nu se intample nimic, oricum va tin la curent. Multumesc.!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •