Sunt sau nu gravida..!?

21-03-2006
eddy
Nu este medic/terapeut
eddy
Buna, va rog sa ma ajutati intr-o problema, asa o consider momentan. Sa va explic cum sta treaba: sunt studenta in ultimul an de facultate, asteptam sa-mi vina ciclu iar intre timp au aparut niste probleme de "raceala" sau ceva de genul asta, am luat vreo 4-5 pastile de nurofen iar mai tarziu si ceva algocalmin. Nimic special pana acuma, am fost ingrijorata ca timp de 2 saptamani nu mi-a venit inca ciclu, am continuat sa sper ca o sa-mi vina ca am mai avut o data probleme si a intarziat exact 2 saptamani si 1 zi. Am inceput sa ma impacientez cand deja a trecut 3 saptamani. Problema se pune in felul urmator, (inca nu am luat nici un test de sarcina si nu am fost la nici un medic) sa fie totusi justificata intarzierea datorita medicamentelor care le-am administrat.>?? in asa hal sa-l fi dat peste cap. Inca un lucru mai am de mentionat, inainte de a plecat la facultate am facut dragoste cu iubitul meu, insa nu s-a terminat in mine, momentan am dureri de spate si de burta, mi-au aparut cosuri pe fata si mi s-a iritat si fata, iar seara cam dupa ora 20:00 am inceput sa am friguri. Intebare: Este posibil sa fiu insarcinata?
1 comentarii
0
22-03-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Este posibil sa fie vorba de sarcina.Ar fi nimerit sa faceti un test de sarcina si de asemenea o vizita la medic este indicata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •