Sunt oare insarcinata ?

08-10-2015
Lexa24
Nu este medic/terapeut
Lexa24
Luna trecuta mi-a intarziat ciclul 18 zile... Am facut un test si mi-a iesit negativ cand aveam 8 zile de intarziere... Dupa 18 zile mi-a venit menstruatia mai deschisa si de mai putina durata... Normal imi venea in ziua 30 a lunii... Dupa intarziere mi-a venit in 17... Acum la inceputul lunii nu mi- a venit banuiesc din cauza cum mi- a venit intarziat luna trecuta... Dar am anumite simtome cum ar fi oboseala... Dureri de spate... Dar inca o cauza... Am senzatia ca sunt balonata si burtica mie doar pe partea din mijloc a burtii si imi incepe de mai jos... Oare sa fie sarcina sau altceva ??
2 comentarii
0
08-10-2015, ora 14:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru intarzieri mai mari de 5 zile, ar fi necesar un consult ginecologic. Nu uitati la consult sa cereti si testul Papanicolau.
0
09-10-2015, ora 17:42
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar un consult ginecologic insotit de o dozare de hormon de sarcina, din sange (Beta-HCG).

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul