Sunt insarcinata?

02-10-2013
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Rog frumos un medic sa imi spunace poate fi cu mine.

In urma cu 5 saptamani in perioada ovulatiei am avut contacte sexuale neprotejate.
Menstruatia mea era regulata.
Dupa contactele sexuale menstruatia a venit la timp, parea normala cantitativ (adica 2 zile si doar atat - dar asa am de cativa ani).
Doar ca din momentul menstruatiei si pana astazi sanii mei sunt sensibili la atingere, mai fermi, au mai crescut si sfarcurile sunt tari mereu.
Am simtit in aceasta perioada ceva dureri in burta in partea stanga (medicul mi-a dat antibiotic + antiinflamator: 5 zile) crzand ca poate fi o raceala la ovare sau poate la rinichi. Am luat pastilele fara sa ma gandesc ca ar putea fi o sarcina.
Durerile au cedat insa de o saptamana am zilnic pete maro deschis.
De cand am acele scurgeri mi se intampla seara si dimineata la unele mirosuri sa am pe loc greturi.
In toata aceasta perioada am avut dureri de cap destul de puternice si balonari.

Balonarile, durerea de burta au trecut.
Insa de la ultima menstruatie am continuu sanii tensionati, se vede vizibil ca au crescut, sfarcurile sunt tari in orice moment, am pofte, greturi si uneori dureri de cap.
De 8 zile am si o scurgere maro deschis zilnica pe suprafata a maxim 2 cm. Nu este nici o modificare de miros, nu simt mancarimi si nici dureri, nici usturimi.

Am facut testul beta hcg si a iesit negativ 0.01.

Sunt foarte ingrijorata de ce anume ar putea sa fie.
Testul fiind negativ, teoretic ar trebui sa nu fiu insarcinata insa simptomele ma fac sa gandesc altceva.
Mi-e teama sa nu fie o sarcina si eu sa fi luat antibiotice si antiinflamatorii.
Sau sa nu fie o sarcina extrauterina.

La ginecolog m-am programat dar peste o luna. Am cautat alt medic ginecolog si nici acela nu are programari decat luna viitoare.

Va rog sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac?
Sa stiu macar sa nu cumva sa mai iau nurofen in caz de dreri (mai iau pentru dureri).

Este posibil ca beta hcg sa fie fals negativ?

Va multumesc mult pentru raspuns.
4 comentarii
0
03-10-2013, ora 15:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
daca esti in RO
NU cred ca NU gasesti un ginecolog la care
sa poti merge CHIAR acum...la ora asta

cauta alt motiv

p.s.
sigur vei rezolva,
insa NU uita sa pui la diverse persoane acesta intrebare
INAINTE DE..

numai bine
0
03-10-2013, ora 21:05
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
deci care este raspunsul? Am programare abia pe 15 noiembrie. Nu sunt asigurata, nu esteurgenta medicala asa ca la privat toti au programari facute dinainte.
0
03-10-2013, ora 23:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. nu esti eleva?studenta?nu lucrezi?esti in somaj?
2.DE CE nu esti asigurata?
3.in fata unui spital de stat (judetean) sau la o policlinica de stat in special seara
poti "insinua"ca tie- rau.ca poate esti insarcinata.(zici c-ai trecut intamplator, ca te intorceai de la colega)
ajungi la urgente
si problema-i rezolvata
urat CE te invat, ce-ti propun dar
nici nu detaliezi...
4.orice cabinet particular ARE locuri pt unele ca tine,
mergi si stai DUPA consultatii si rogi dr.

sanatate
0
04-10-2013, ora 01:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ iuliah

Mergeti la orice ora din zi si din noapte in Urgenta la Polizu sau chiar la Giulesti.
Doctora mea mi-a zis la Polizu ca e ea acolo si sa ma duc in urgenta direct la ea, orice problema am.
S-ar putea sa trebuiasca sa platiti ceva.

Nu pot sa va trimit mesaj pe privat cu numele ei. Nu vi se pot trimite mesaje pe privat. Intrati pe Modificati profilul dv. si schimbati setarile.

P.S.: Un test simplu de 10 lei de sarcina ati facut ?
Incercati sa nu luati medicamente pina nu se constata exact daca e sarcina sau nu.
Sanatate multa va doresc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •