Sunt insarcinata! Imi e foarte frica sa fac chiuretaj

03-03-2009
Luizik
Nu este medic/terapeut
Luizik
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Aseara am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv. Copilul nu-l pot pastra..chiar daca as vrea...insa imi e foarte frica sa fac chiuretaj. As vrea sa va rog sa ma ajutati sa stiu ceea ce presupune acest lucru, cat de tare doare. Am auzit ca se poate face si cu anestezie totala...dar nu stiu daca aici in targu-jiu se face anestezie totala la vreun cabinet. Va rog frumos sa ma ajutati!!1
4 comentarii
0
03-03-2009, ora 21:02
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Ce varsta ai? Personal, nu agreez aceasta solutie;As vrea sa chibzuiesti foarte bine, exista numeroase complicatii, iar una dintre ele este infertilitatea, cunosc o doamna care la 19 ani a facut o intrerupe de sarcina si nu a mai ramas niciodata insarcinata desi, in ultimii, a incercat numeroase tratamente; numai bine
0
03-03-2009, ora 21:35
cristina_marineanu
Nu este medic/terapeut
cristina_marineanu
luizik trebuie sa te gandesti foarte bine la ceea ce iti doresti cu adevarat. Poate ca intr-adevar pt tine nu e momentul potrivit sa ai un copil. Consecintele unui avort sunt grave mai ales in plan psihic. Chiuretajul facut de un doctor bun nu poate conduce la infertilitate. Daca vrei sa iti dau mai multe detalii si daca ai intrebari poti sa imi scrii -
0
04-03-2009, ora 15:13
Luizik
Nu este medic/terapeut
Luizik
Am facut un ecograf si sunt disperata!!! Mi s-a descoperit un chist de 30 mm si sarcina nu se vede deloc. Mi s-a mai facut un test la cabinet si mi-a iesit si acela pozitiv. Doamna doctor mi-a spus ca exista doua posibilitati, ori ca sarcina sa se dezvolte in chist ori ca sa fie o sarcina extrauterina. Imi este foarte frica...nu stiu ce sa fac...Va rog saa ma ajutati!!!
0
05-03-2009, ora 08:01
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Trebuie sa ramai sub supravegherea medicului ginecolog pentru stabilirea cu certitudine a diagnosticului si a conduitei terapeutice; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ingrijirea dupa avort
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •