Sunt in sapt a 7a de sarcina si mi-a aparut o sangerare mica

19-06-2011
florentina.H
Nu este medic/terapeut
florentina.H
Sunt i sapt a 7a de sarcina si mi-a aparut ieri o sangerare mica, asa mai rosiatica fara dureri absolut deloc...m-am speriat foarte tare m-am dus la urgenta si ma pus la ecograf si m sa spus ca inimioara ii bate...acuma mi sa spus sa stau la pat in urgeta mi sa facut o injectie in sod dar nu stiu ce continea dar in cateva ore mi sa oprit dar nu era sangerare abundenta chiar cateva picaturi care imi tot curgeau.acumaimi este foarte frica, joi am fost la control de rutina si mi sa spus ca e totul ok si ca a cresut cat trebuia inimiara ii battea bine, dar ieri m-am sperita deoarece cand ma pus la eco la urgenta doctorul sa exprimat ceva de genul"inca mai bate"de inimioara era vorba oare de ce a ziasa.mi tare frica acuma fac tratament cu duphaston si aspenter aoare ce sa fac sa ma duc la medic maine oare prea muklte ecografii nu strica?
Va rog sa imi raspundeti care stiti ceva despre astfe de cazuri...va multumesc1
2 comentarii
0
19-06-2011, ora 23:57
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Florentina.H
Duphastonul, care se recomanda in cazurile de insuficienta endogena de progesteron, va ajuta la reducerea riscului de avort, poate doctorul s-a exprimat asa, ca o usurare ca se mai poate face ceva. Fii optimista, stresul nu te ajuta.
Da, este bine ca toate rezultatele analizelor, controalelor ecografice, sa le indosariezi si sa le ai la tine de fiecare data. Vorbeste cu doctorul care urmareste sarcina, cere raspuns la toate nedumeririle tale.
Sarcina usoara, fara mari probleme si un BB sanatos.
0
20-06-2011, ora 08:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
probleme de genul..am avut si eu..acum multi ani.
NU stiu cum de NU te-a retinut in spital..
mie, atunci, mi-a explicat ca, in timpul sarcinii NU e normal NICI o picatura de sange.
M-au internat 2 sapt.la spital, am luat tratament injectabil (?!?

Intrebare;
pt. ce trebuie sa faci tratament si cu Aspenter?...
- o fii bine pe per. sarcinii????????
-mai ai si alte probleme si nu ai scris?!?i

Sanatate si
O zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerare vaginală în sarcină - cauze și recomandări
  •