Sunt in luna 8 de sarcina si am unele simptome ingrijoratoare as spune eu...

10-05-2014
Sauca Bianca
Nu este medic/terapeut
Sauca Bianca
Buna ziua sunt in luna 8 de sarcina si de 3 saptamani nu mai pot sta mult in picioare recunosc am kg in plus, dar azi a fost m ai rau am mers la dus si dupa 5 minute nu mai puteam sta in picioare mi a aparut o slabiciune am vazut doar alb si un tiut in urechii ce poate fi?anemia e la 10 poate fi asta cauza?
2 comentarii
0
14-05-2014, ora 16:34
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este posibil ca tensiunea arteriala sa fi scazut din cauza apei prea calde (se produce vasodiliatatie)si ar fi indicat sa evitati baile lungi sau dusurile fierbinti. De asemenea, anemia poate fi corectata medicamentos si este necesar sa discutati cu medicul care va urmareste sarcina despre acest lucru.

O zi placuta!
0
15-06-2015, ora 08:54
bubulina_marish
Nu este medic/terapeut
bubulina_marish
Buna
Sunt insarcinata in 35 de sapt si am niste scurgeri maro deschis, foarte putin uneori dupa pisu. Sapt trecuta am avut o sangerare. Am fost la medic si mi-a dat tratament si repaus. Acum sunt in concediu, in repaus. Ce parere aveti de scurgerile pe care le am.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina luna VIII
  •