mi-a curs ceva alb din san, 5 teste de sarcina toate negative...Ce pot sa cred?

21-08-2012
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
Pai nu stiu nici cum sa intreb. Am doar 14 ani, si am facut dragoste cu iubitul meu. Problema e ca odata mi-a ramas prezervativul in vagin. L-am scos, nu sunt sigura daca a reusit sa intre sperma acolo. Am cumparat pasila de a2a zi (Postinor). Nu mi-a fost rau, nu am avut nimic. Mi-a venit ciclul peste cateva zile, cu 7zile mai devreme. Au trecut 3 luni de atunci, ciclul menstrual tot a venit. Insa am ameteli, imi vine sa vars si ma doare capul tot timpul. Problema este ca aceste simtome le aveam si inainte. Astazi mi-a curs ceva alb din san.Sunt in dubii. Am facut 5 teste de sarcina toate negative...Ce pot sa cred?imi e frica sa le spun parintilor
8 comentarii
0
21-08-2012, ora 14:36
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Scumpa mea, trebuie sa te sfatuiesti cu un ginecolog sau si mai bnie un endocrinolog, poate ai prolactina crescuta.
trebuie totusi sa vorbesti cu mama ta.
Nu te intelegi bine cu parintii? Sfatuieste-te si cu un psiholog. Parerea mea este ca ai inceput foarte devreme viata sexuala, tu inca nu esti maturizata nici fizic, nic psihic pentru sex.
Sanatate multa!
0
21-08-2012, ora 15:43
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
Nu, nu ma inteleg cu parintii...intotdeauna trebuie sa fiu si sa fac la fel ca sora mea... Si mie nu imi place...adica nu k sunt eu cea nebuna...dar nici cum vor ei nu pot sa fiu:( am regasit in iubitul meu cel mai bun prieten...si din aceasta cauza am hotarat sa fac dragoste cu el... Ne intelegem de minune...dar ne e teama amandurora. Nu pentru asumarea responsabilitati, ci pt k viatza mea ar putea fi distrusa.. El e mai preocupat de asta decat mie..dar imi e si mie teama
0
23-08-2012, ora 01:23
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
In mod cert nu este vorba de o sarcina, dar ar putea fi vorba de un dezechilbru hormonal. Un consult ar fi indicat. Pe viitor, nu mai lua medicamente hormonale, mai ales atat de puternice ca Postinor-ul, fara sfatul medicului.
0
23-08-2012, ora 12:20
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
Multumesc de raspuns..Nu voi mai lua aceste pastile
0
23-08-2012, ora 17:53
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Draga mea, trebuie sa ajungi neaparat la medic pentru un consult. Mergi cu prietenul tau la un cabinet particular, consultatia si ecografia costa in jur de 100-140 lei. Mergi neaparat la medic pentru un consult si tratament daca este cazul- si cel mai probabil este si nu-ti fie rusine, nu ai de ce, nu vei fi judecata.
Pilula de a doua zi da dereglari hormonale grave, ai mare grija.
0
23-08-2012, ora 18:19
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
Deci nu sunt sanse sa fiu gravida dupa cate inteleg... M-am mai linistit. O sa mergem amandoi intr-o zi. Dar trebuie sa faca si el consult?sau doar eu? Tinand cont de faptul ca a fost prima data la amandoi, iar aceasta intamplare a avut loc la al3lea contact sexual
0
23-08-2012, ora 21:44
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
El trebuie sa vina pentru a te sustine moral, nicium pentru a asista la consult ori pentru a fi consultat, oricum barbatii nu merg la ginecologie.
0
24-08-2012, ora 10:42
Iubita Lui
Nu este medic/terapeut
Iubita Lui
ok
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •