Sunt gravida?

25-07-2012
denysa90
Nu este medic/terapeut
denysa90
Prietenul meu a ejaculat in mine a 4 sau 5 zi de menstruatie luna trecuta cate sanse sunt sa fiu insarcinata? Menstruatia mi-a intarziat 7 zile. De obicei am un ciclu regulat de 28 de zile.
7 comentarii
0
25-07-2012, ora 18:25
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
sunt sanse destul de mari.iti recomand un test de sarcina:*
0
25-07-2012, ora 18:55
denysa90
Nu este medic/terapeut
denysa90
Multumesc mult pentru raspuns am facut si un test de sarcina astazi si a fost negativ. Si apoi mi-a venit si menstruatia. Intarzierea cred ca a fost de la vreo raceala ceva oricum o sa trec si pe la medic dupa ce va trece menstruatia! Inca o data multumesc mult!
0
25-07-2012, ora 23:29
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
am si eu o intrebare legata de acest subiect. Pe data de 26 iunie mi-a venit ciclul iar pe data de 2 iulie am facut sex, cu ejaculare in interior. In mod normal aveam un ciclu regulat de 25-26 zile.Daci ar fi trebuit sa vina pe 21, 22 iulie. Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata? Care sunt sansele avand in vedere ca era in ziua a 7 a ciclului? Mentionez ca simt unele simptome ca al ciclu, dureri de burta disconfort. de asemenea am trecut si printr-o perioada foarte stresanta in ultimele 2 saptamani. Va multumesc
0
26-07-2012, ora 00:03
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
pai daca nu esti in perioada fertila nu sunt sanse insa idea e ca spermatozoizii traies 7 zile in interior asa ca...nu stiu ce sa iti spun e 50-50%, in principiu nu ar trebui sa fii insarcinata. insa.nu se stie niciodata:* eu zic sa mai astepti ca un ciclu normal poate sa fie curpins intre 24(26 zile) -35 zile, asteapta pana pe 31 maxim ca sa fie 35 si daca nu apare test de sarcina
0
26-07-2012, ora 00:08
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
multumesc mult pt raspuns!
0
03-08-2012, ora 22:19
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
buna seara. am facut luni un test si a iesit pozitiv. In toata aceasta perioada am avut dureri si presiune pelviana, sanii sensibili.Dar azi dupa ce m-am intors de la plimbare, am vazut doua pete rosii de sange pe chilot. Oare ce poate fi? Ce se intampla? Ce ar putea sa fie? Va multumesc.
0
04-08-2012, ora 23:33
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu stiu daca esti gravida totusi trebuie sa mergi la un medic sa vezi daca e o sarcina normala:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •