Sunt disperat: am greata aproape tot timpul tuse cu sufocare

26-01-2014
Nicu13
Nu este medic/terapeut
Nicu13
Cu inceputul, am 35 de Anii, cam de 3 Anii am aceste simptome foarte grave, am greata aproape tot timpul tuse cu sufocare, iar uneorii imi vine sa vomit!De 2 Anii si ceva nu pot sa beau cafea ori de la miros ma inec si tusesc ori chiar vomit, si tot ce inseamna mirosurii grele, am probleme si cand ma spal pe dintii ma inec tusesc si imi vine sa vomit, in momentul cand imi vine sa ma sufoc, trebuie sa mananc ceva seminte alune etc si imi trece pt moment!Am fost acum 2 saptamanii si am facut endoscopie si am doar inceput de gastrita, esofagul si deudonul sunt normale!Repet tuse seaca ma sufoc si stare de voma, iar cand mananc cateva seminte imi trece pentru moment!!Am facut inainte de endescopy analize la sange, si doctora si mi-a recomandat acid folic!Locuiesc in marea britanie, va rog frumos sa ma ajutati cu parerii profesioniste!
1 comentarii
0
26-01-2014, ora 03:44
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Investigatii necesare. Consider ca nu sunt suficiente investigatiile pe care le-ati facut. Va recomand sa faceti si o ecografie abdominala ( pot fi probleme de natura biliara ), o radiografie pulmonara si eventual probe ventilatorii daca va fi nevoie, pentru a se exclude o afectine de tip respirator-astm, de exemplu. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tusea
  • Greața în sarcină
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  •