de 3 ani, am greata aproape tot timpul tuse cu sufocare si voma

26-01-2014
Nicu13
Nu este medic/terapeut
Nicu13
Cu inceputul, am 35 de ani, cam de 3 ani am aceste simptome foarte grave, am greata aproape tot timpul tuse cu sufocare, iar uneorii imi vine sa vomit!De 2 ani si ceva nu pot sa beau cafea ori de la miros ma inec si tusesc ori chiar vomit, si tot ce inseamna mirosurii grele, am probleme si cand ma spal pe dintii ma inec tusesc si imi vine sa vomit, in momentul cand imi vine sa ma sufoc, trebuie sa mananc ceva seminte alune chipsury etc si imi trece pt moment!Am fost acum 2 saptamanii si am facut endoscopie si am doar inceput de gastrita, esofagul si deudonul sunt normale!Repet tuse seaca ma sufoc si stare de voma, iar cand mananc cateva seminte imi trece pentru moment!Va rog frumos sa ma ajutati!
3 comentarii
0
26-01-2014, ora 03:49
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Investigatii necesare. V-am raspuns la postarea dumneavoastra de mai sus. Va rog sa vedeti raspunsul. Cu stima :
dr Petre Muresan
0
26-01-2014, ora 12:33
Nicu13
Nu este medic/terapeut
Nicu13
Multumesc Frumos Domnule Doctor Petre Muresan!Cam in 10 zile o sa am raspunsul de la laborator, cand am facut endescopy mi-a luat si probe din stomac!Intre timp doctorul de familie mi-a dat sa iau zilnic Lansoprazole pt 30 de zile, si acid folic de la analiza de sange!Va Multumesc Mult si va tin la curent cand am alte informatii, in speranta ca nu deranjez!Va Multumesc!
0
26-01-2014, ora 13:17
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Oricand va stau la dispozitie. Nu ma deranjati. Astept vesti de la dumneavoastra. Daca se schimba ceva in starea sanatatii dumneavoastra, va rog sa anuntati imediat. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sufocarea - primul ajutor
  • Tusea
  • Greața în sarcină
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •