Sunt dependent de picaturi de nas de 3 ani si cred ca am o rinita alergica de prin martie

28-05-2014
Stefann
Nu este medic/terapeut
Stefann
Am o problema de 3 ani, eu ma simt foarte bine in schimb dupa o raceala care am tratat-o cu picaturi pe atunci se comercializau Olynth, am devenit dependent de picaturi de nas. Stie cineva vreun remediu natural sau medicamentos pentru a scapa de picaturile de nas? TIn sa mentioenz ca de curand consider ca am o rinita alergica in opinimea mea. Practic imi curge nasul si este putin de tot infundat si stranut zilnic de vreo 3 4 ori dar nu un stranut unu dupa altul. As dori daca se poate sa imi spuneti si mie cum as putea trata aceasta afectiune care am exemplificat-o.

As dori din tot sufletu lsa scap de afectiunea asta si dependenta.

Va rog mult sa va ajutati, v-as ramane recunoscator si va multumesc anticipat pentru tot!
2 comentarii
0
10-06-2014, ora 15:00
Dr. Claudia G.
Medicina generala
Dr. Claudia G.
Buna ziua! In primul rand este indicat sa mergeti la un consult ORL pentru a vedea care este starea actuala a mucoasei nazale si sa primiti in consecinta un tratament adecvat afectiunii actuale (este posibil sa se fi produs modificari ale mucoasei in urma administrarii indelungate a picaturilor pe care le-ati mentionat).

Ca adjuvante pentru intreruperea administrarii picaturilor, ar fi de amintit solutiile cu apa de mare comercializate in farmacii.

In cazul in care suspectati un fond alergic, o prima masura ar fi identificarea factorilor care va intretin alergia si eliminarea lor.
0
10-06-2014, ora 15:19
Stefann
Nu este medic/terapeut
Stefann
Se mai poate regenera mucoasa nazala in cazul meu? Fie prin tratamente naturiste sau normale?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Produsele chimice din praful de acasă prezic apariția astmului și alergiilor la copii
  •