Sunt balonata

18-06-2008
paulla
Nu este medic/terapeut
paulla
Buna ziua,

Am 31 de ani, inaltime 1, 71 m si 72 kg. Am slabit 14 kilograme de la inceputul anului in doua transe, recunosc prin metode mai putin sanatoase, multe zile de infometare, diete care de care mai drastice, multe exercitii fizice pana la epuizare dar acum 2 luni am zis gata. Si am inceput sa mananc cum scrie la carte: fara fainoase, fara dulciuri, fara prajeli, fara grasimi. Fructe si legume crude - niciodata impreuna, fructele le mananc de obicei dimineata cu 2 ore inainte de micul dejun, carne, branza, oua, lapte degresat, iaurturi degresate. In jur de 1000 de calorii pe zi. De 3 zile sunt balonata si burta mea se umfla si se tot umfla, abia ma cuprind pantalonii de dinainte de a slabi. Am fost la farmacie si mi-au dat Espumisan, astept sa vad ce efecte va avea, ieri am baut 3 cani de ceai verde chinezesc, o cana era de obicei suficient sa-mi fac griji daca ajung pana la baie sau nu.
As vrea sa stiu unde gresesc si mai ales la ce doctor ar trebui sa ma adresez, ce analize ar trebui sa fac, care sunt cauzele.

Multumesc
1 comentarii
0
18-06-2008, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Aveti o colopatie functionala din cauza stresului si modificarii modului de alimentatie.Imcercati Ibutin 300mg 2c p/zi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.