Suflu sistolic functional de gradul II-intrebari...pls help!

02-12-2008
deea_sv
Nu este medic/terapeut
deea_sv
In sfarsit am gasit un forum in care se discuta despre probleme medicale.Sunt fata, am 17 ani si acum un an am fost diagnostica cu suflu sistolic functional de gradul II.Am facut o ecografie, electrograma si EKG, in urma carora mi s-a pus diagnosticul enuntat anterior...In ultima perioada ma simt cam rau in sensul ca mai tot timpul sunt foarte obosita, de 2 zile ma doare in piept ma inteapa in zona inimii si cand inspir adanc ma inteapa cel mai tare, respir foarte greu, abia dak pot urca scarile.Simt bataile inimii atunci cand stau nemiscata si noapte inainte de culcare chiar le aud...Mai am si niste dureri ingrozitoare de cap care apar asa deodata si se ter in 2-3 min.Dimineata ma trezesc obosita, chiar mai extenuata din ziua precedenta.Toate aceste simptome ar fi un semn ca suflul sistolic pe care il am, a suferit unele modificari de natura organica incat sa duca la o agravare acestui tip de suflu?Va rog sa ma ajutati, sunt din ce in ce mai ingrijorata!Oricum ma duc cay de curand posibil la medic insa sper sa obtin si un raspuns de la dumneavoastra.Multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.