Stomatita acuta

02-09-2009
Luiza151
Nu este medic/terapeut
Luiza151
Buna ziua! Am inceput de vreo trei zile sa am mancarimi pe cerul gurii, o senzatie de usturime si de arsura, care insa nu s-a oprit aici, s-a extins in gat si pe limba, iar acum si la nivelul nasului, si mi s-a umflat si o gingie care ma doare ingrozitor. Am consultat un medic o.r.l. care m-a diagnosticat cu stomatita acuta, si m-a trimis sa imi fac analizele, al caror rezultat nu il am inca. A doua oara cand am fost la medic mi-a spus ca am o alergie, insa nu am prea putut sa intreb daca stomatita si alergia sunt aceleasi lucru, deoarece ma dura ingrozitor gingia si era foarte lume afara care astepta sa intre iar medicul incerca sa termine cat mai repede fiecare pacient. si asa am ramas cu aceasta nelamurire, si as dorii sa stiu daca ma puteti ajuta. Si as mai avea o intrebare din ce cauza s-a produs aceasta alergie, si daca se poate trata definitiv sau voi avea mereu probleme din aceasta pricina? Mi-am facut si analizele la sange, al caror rezultat inca nu-l am, deoarece sunt foarte slabita, ma simt deprimata, am mintea incetosata., si cred ca as fi anemica si cu un sistem imunitar deficitar deoarece in ultima perioada racesc foarte repede si ma simt cum am mentionat mai sus foarte slabita. Astept un raspuns. Multumesc!
7 comentarii
0
02-09-2009, ora 10:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat care te poate ajuta foarte eficient. Simtomele acestea sunt f. clare si homeopatul te poata ajuta repede si fara efecte adverse.
Este de la o intoxicatie cu ceva toxic (cu mare pobabilitate arsen sau ceva asemantor). Toate simptomele tare arata pana acum arsen. La doctori nu ai nici o sansa decat sa te termine si mai mult.
Doctorii nu se gandesc niciodata la intoxicatii cu toxine ci iti umplu trupul cu si mai multe...

Chiar si eu te pot ajuta daca vrei sa-mi dai detalii si iti spun ce remediu homeopat sa cumperi si cum sa-l iei.
Esti nelinistita, ai teama de baola ?
AI senzatie de arsura si pe altundeva sau ai avut inainte ?
Ai mania curateniei ?
Ce lucrezi ?
0
02-09-2009, ora 11:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pc ce parte este umflatura gingiei ?
Cum bei apa (rece/normala) ? Poti sa bei apa rece ?
AI diaree, constipatie ?
Scaune de culoare ciudata ?
Cum te scoli ? Te odihneste somnul ?
Ai probleme periodice la o anumita ora ?
0
02-09-2009, ora 11:08
Luiza151
Nu este medic/terapeut
Luiza151
Da, intradevar am mania curateniei, si mai ales ca m-am mutat recent si am vrut sa dezinfectez toata casa pentru a fi eu mai sigura, si am folosit diferiti detergenti, clor, detartrant in exces, spray de mobila si asa mai departe. M-am gandit ca poate fi de la asta dar nu i-am dat mare importanta. Am probleme cu constipatia, dar asta nu este recent, o am de cam un an, si nici dimineata nu ma simt prea odihnita. Umflatura gingivala este pe partea stanga, jos.
0
02-09-2009, ora 12:21
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ok, vezi ca te-am "ghicit "?? Putini au mania curatiei...in afara de cei care au rezonanta la arsen.

Atunci asta este remediu care te va vindeca cu mare probabilitate si boala vine de la chimcalele pe care le-ai folosit. NU MAI FOLOSI NIMC PE VIITOR, SUNT TOATE EXTREM DE TOXICE !

Ca sa fim siguri si sa gasim remediul potrivit cu siguranta raspunde-mi te rog la urmatoarele intrebari:
- teama de boala ?
- nevoie de companie ?
- egoista ?
- perfectionista ?
- posesiva ?
- atacuri de panica ?
- friguroasa dar cu calduri pe undeva (cap, etc ) ?
- la raceala secretie causticca, arazatoare, din nas ?
- febra ?
- ce mancaruri nu le suproti ?
- dureri la stomac ? cum, cand, de la ce ?
- afectiuni la ochi ?
- pleoape umflate ?
- umflaturi la ochi ?
- afte in gura cateodata ?
- sete mica, normale, mare ? bei mult, putin ?
- gura uscata in general ?
- ai avut vredoata diaree si vomitat in acelasi timp ?
- probleme cu urinatul ?
- respiratie asmatica, bronsita ?
- frica de hoti ?
- cum ai pielea ? Probleme, eczeme, mancarime ?
0
02-09-2009, ora 12:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Copiaza textul de mai sus cu interbarile si raspunde la fiecare scriind in dreapta fiecaeri linii.
Ca uiti intrebarile... Nu mi-ai raspuns la intrebarea cu setea dinainte ! Ai sete, nu ai ? Gura uscat ? Nevoie de a bea apa rece ?
0
03-09-2009, ora 10:00
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Stiam ca nu o sa raspunzi caci persoanele care au nevoie de Arsenic homeopat sunt supicioase
si nu au incredere decat in medici demni lor de incredere sau renumiti si nu se lasa tratati de oricine...
Asa ca consulta un medic homeopat in care ai incredere daca vrei sa fi vindecata
0
12-12-2012, ora 21:45
valeria1
Nu este medic/terapeut
valeria1
as vrea sa intervin si eu cu o intrebare. am fost si eu la un dentist acum 2 luni in urma si am avut doua interventii: extragere de masea si scoaterea unui nerv. pt extractie am luat 2 feluri de antibiotic, iar apoi cand mi s-a scos nervul mi s-a dat cu o solutie concentrata de clorhexidina si atunci am simtit o arsura puternica la limba si un gust ff amar si metalic, iar dim cand m-am trezit am simtit am simtit pe toata limba ca si cum as fi avut fire de par si limba incarcata.
se poate sa fie o reactie adversa la acea substanta si sa tina atat (2 luni de zile)?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.