Stimulator Celule Stem

12-06-2009
CristinaPeptan
Nu este medic/terapeut
CristinaPeptan
Sunt mama unui tanar de 21 de ani, fost sportiv, diagnosticat acum 4 ani cu Sarcom Ewing femur stang, tratat adecvat protocol ewing la IOB, preoperator.Prima interventie facuta in 16 aprilie 2006 la Bolognia transplant local 8cm femur, uramta de chimioterapie 5 luni IOB.Totul a decurs normal pana in 2008 ianuarie a fost descoperita o recidiva locala.Am inceput o noua chimioterapie, pe 10 iulie avand loc o a doua interventie chirurgicala tot in Bologna prin protezare genunchi pana pe tibie
Analizele au fost bune dupa incheierea protocolului postoperator dar acum avem fibrinogen1040 si VSH 60 avand hemoleocograma perfecta, as vrea sa situ daca este indicata folosirea de Stimulator Celule Stem in acest caz, neavand banii necesari pentru un PET-CT care este relevant in situatia noastra.
Astept raspunsul dvs cat mai repede.
2 comentarii
0
13-06-2009, ora 07:57
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Este vorba de OlimpiqStemXCell? Daca da, va rog sa-mi scrieti-* In principiu, da Olimpiq-ul este indicat, dar as dori si alte detalii inainte de a va face o recomandare.
Multa sanatate!


(*modificat de admin)
0
17-07-2009, ora 00:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu stiu cum de nu va dati seama ca chemoterapia nu ajuta la nimic si in plus mai distruge si restul trupului. Sper sa nu mai aveti bani de o a 3a chemoterapie !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.