Steriletul si sangerarea de dupa!

07-02-2016
OFemeie
Nu este medic/terapeut
OFemeie
In urma cu doua zile, medicul meu ginecolog mi-a pus steriletul, mi sa spus ca voi avea o usoara sangerare, prima zi a fost adevarat, dar de ieri am o adevrata menstra, desi acum cinci zile mi-sa terminat CM. Mentionez ca doar in prima zi am simtit un usor disconfort abdominal, acum nu ma doare nimic, nu am nici un simptom, doar ca sângerarea nu se opreste si este de culoare rosu-inchis, este normal sau trebuie sa merg la medic? Mentionez ca am 27 de ani si doua sarcini prin cezariana, nici un avort, nici un chiuretaj!
Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitivele intrauterine asociate cu acăderea incidenței de cancer cervical
  • Dispozitivul intrauterin este la fel de eficient în prevenirea sarcinilor ca ligatura trompelor și provoacă mai puține efecte adverse
  •