Stenoze de canal vertebral lombar

30-03-2016
celiuta
Nu este medic/terapeut
celiuta
In 2010 in urma durerilor groaznice de coloana, am facut unRMN. Rezultatul : scolioza cervicala, protruzii discale si stenoze de canal vertebral lombar. Nici un medic nu s a pronuntat pt.operatie, mi au recomandat bai in statiuni, fizioterapie, antiinflamatoare, orteza purtata non stop, sa nu ridic, sa nu ma rasucesc, sa nu ma aplec. Unele din recomandari le am respectat dar locuind singura am mai facut efort la curatenie, la carat bagaje.Acum in martie am facut din nou RMN sa vad care mai este situatia pentru ca am o nepotica de 7 luni si i mi doresc tare mult sa o cresc. In mare rezultatul a fost ca si cel din 2010, in schimb medicii la care am fost: dr.Ciurea la clinica Sanador a spus sa nu ridic mai mult decat poseta pt.ca pot paraliza, iar operatia nu o recomanda pt.ca poate destabiliza coloana. Am fost apoi la MedLife la dr. Nedelea Georgiana, despre care am auzit lucruri admirabile. Mi a spus ca nu scap fara operatie si ca ne operata ajung la paralizie. M ar interesa daca a mai avut cineva aceasta problema si cum s a rezolvat. Sun tare speriata si nehotarata. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scolioza în sarcină
  • Deformările coloanei - explicații și sfaturi utile
  •