Stari de voma si dureri de cap..ajutor

12-09-2005
noche
Nu este medic/terapeut
noche
Buna Ziua!
Numele meu este Alina si am 23 ani!De aproximativ 6 luni ma simt foarte obosita, dar nu pot dormi, dureri de cap foarte puternice, au inceput de la ceafa si acum s-a ridicat la frunte si zona sinusurilor, stari de voma frecvente, tremur in interior si durere in gat, ma impiedica sa respir si sa inghit, simt ceva in gat, la laringe, usturimi si de cateva ori am simtit un miros ciudat in gura, gust de sange si cand am scuipat...era sange...asta mi se intampla 1 data la cateva zile..sa scuip sange..nu foarte mult dar este, simt o durere si in urechi.
Am observat ca am dureri si de stomac..precizez ca am gastrita.Nu stiu incotro sa o apuc si ce analize ar trebui sa fac pentru simptomele pe care le am.Va multumesc anticipat si astept raspuns!
3 comentarii
0
12-09-2005, ora 00:00
amonis
Nu este medic/terapeut
amonis
Parerea mea este ca ar trebui sa te vada un O.R.L.-ist. Mergi la medicul de familie si el iti va da trimitere. Nu ar trebui neglijata nici gastrita, pentru aceasta consulta un gastroenterolog.
Nu amana pentru ca sanatatea este mai presus de orice.
Numai bine.
0
12-09-2005, ora 00:00
noche
Nu este medic/terapeut
noche
Va multumesc pentru raspuns!
Am sa merg la un orl-ist!Eu nu inteleg partea cu sangele...de ce se intampla asta si care poate fi cauza!va multumesc
0
26-07-2016, ora 04:18
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa incepeti prin a merge la medicul dumneavoastra de familie. Acesta va va consulta si in functie de ceea ce va constata, va va da bilete de trimitere pentru un set de investigatii care vor lamuri problema.
Cu stima :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •