Stari ciudate, apetit scazut, diaree, dureri de cap etc.

12-10-2009
NetSlick
Nu este medic/terapeut
NetSlick
Buna ziua de app 3 saptamanii am observat o scadere foarte brusca a poftei de mancare (cred ca am si slabit foarte mult), am dureri de cap, stari de nervozitate, diare, nu mai pot dormii noaptea (maxim 4-5 ore). Daca incerc sa mananc desi am senzatia de foame. dupa un sandwish deja intervine starea de greata si voma. Ma simt foarte slabit si mai intervi rare ori dureri in zona rinichilor si a ficatului . Traiesc intr-un mediu foarte activ...si in ultima vreme am avut o perioada foarte stresanta. M-am gandit ca poate din cauza stresului se intampla...desi un prieten mi-a spus sa nu fie vro forma de gastrita.NU am apucat sa ajung la medic pana acum.din cauza lipsei de timp. Va rog sa-mi spuneti ce-ar putea fi...sper ca in urmatoare zilele sa ajung la medic. Cu aceasi problema sincer mai cunosc inca 2 persoane cu aceleasi simptome.deja sunt foarte nelinistit in privinta asta.
1 comentarii
0
12-10-2009, ora 10:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este o boala cauzata de stres. Bolile de stomac sunt in 90% cazuri cauzate de stres. Faptul ca numele bolii ar fi gastrita nu o face sa nu fie cauzata de stres.
Din pacate medicina alopata nu te poate ajuta de loc, dimpotriva, daca vei primi medicamente acestea iti vor dauna cu siguranta. Convinget-te singur de la cei tratati alopat in acest forum si evita greselile pe care le-au facut altii.
Consulta mai degraba un medic homeopat, exista un remediu care actioneaza excelent pt. aceste stari si aceasta cauza si schimba-ti modul de trai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.