Stare subfebrila ce persista

12-01-2010
ophelia
Nu este medic/terapeut
ophelia
Iata filmul simtomelor si actiunilor mele:in 31 dec 2009, cu simtomele de nas curgator, temperatura 37, 2 si usoara durere de gat, ma consulta medicul de familie si-mi prescrie paracetamol si cetebe; 2 ianuarie 2010, cu aceleasi simtome plus tuse seaca si dureri musculare sunt consultata la infectioase si mi se da tamiflu si concediu medical 5 zile; 6 ianuarie 2010 merg din nou la infectioase cu aceleasi simtome, fara tuse si nas curgator, dar cu stare subfebrila ce persista si durere usoara in urechea dreapta si mi se spune ca e stare postgripala si trimitere la ORL unde nu au gasit nimic (mi se dau picaturi de nas pt hidratare), in 8 ianuarie ac merg la medicul de familie care ma trimite la pneumo (la film nu se vede nimic in neregula) si la analize. Rezultatele de sange sunt bune, urina urmeaza sa o duc ulterior (eram in perioada delicata...).Luni, cand am dus rezultatele, Medicul de familie a zis ca nu stie ce am, sa mai stau pana vineri cand merg la control.
Medicatia prescrisa este: ciprolen 500, aspacardin, magnerot.
Luni mi-am facut si analizele pt gripa porcina la DSP-astept rezultatele.
Ce pot sa am?
Sunt f slabita, uneori ametesc, transpir; sunt momente cand imi e mai bine, alteori nu.
Temperatura din 30 dec 2009 este intre 37- 37, 5.Nu am pofta de mancare, dar incerc sa mananc. Sunt f slabita
2 comentarii
0
13-01-2010, ora 10:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai nu aveti nimic decat o intoxicatie cu acele medicamente, mai ales cu aspacardin. Dar toate 3 au efecte negative, singura salvare este sa incercati sa scapati de ele. Este greseala doctorului care nu stie nici macare ce fac aceste medicamenteiar cele mai multe simptome le gasiti pe hartia insotitoare la rubrica "efecte secundare".

Ciprolenul contine ciprofloxacina, care este un antibiotic f. toxic cu adaus de fluor si clorhidrat, unele din cele mai puternice toxine care exista. Cu acest medicament il distrugeti in scurt timp si pe cel mai sanatos om. Dvoastra ati mai facut si alte tratatmente gresite si daunatoare fara efect mai inainte.

Daca nu realizati greselile o sa va spuna la urma ca aveti chiar si grija procina cand de fapt toate se trag de la medicamentele chimice nocive care va sunt administrate.

Despre Aspacardin puteti citi aici:
http://forum.romedic.ro/prod/dureri_precordiale_035192.html

Magnetrot este iara ceva f. toxic, este facut din Magnesiumbishydrogenaspartat, contine Aspartam (efect toxic si similar cu aspracardin) plus un mineral intr-o forma neasimilabila care va va deregla metabolismul de magneziu in corp desi caci nu poate fi asimilat in forma anorganica (este ca si cum ati roade mineruri de magneziu din pamant)

despre aspartam puteti citi aici:
http://forum.romedic.ro/prod/Drumul_către_iad_este_pavat_cu_aspartam__034479.html
0
01-09-2010, ora 13:46
angelboy
Nu este medic/terapeut
angelboy
Salut! am o stare subfebrila de 2 luni...la inceput a debutat dupa ce am mancat mici a 2a zi mi-au aparut urticarie pe mine, am crezut ca e intoxicatie alim apoi m-am simtit mai rau am tinut regim si am luat antihistaminice degeaba.la o saptamana insa am inceput sa fac febra...37, 4-38 oscilanta...am fost investigat in 6 spitale si dupa 6 saptamani mi s-a descoperit trichineloza! Am inceput sa iau albendazol 2 sapt timp in care temp mea varia... dimineata nu aveam apoi cum ma ridicam din pat crestea la 37 si apoi la 37.6, 7 primele 5 sapt...apoi sub tratament a inceput sa scada pana la 37.2, dupa ce am lasat albendazole a inceput iar sa creasca pana la 37.6 insa f rar atinge aceasta valoare...am luat si azitromicina ca ma durea capu si mi-a scazut la 37.2-4 acum. E posibil sa fie de la trichineloza inca? sa mai fac pana se inkisteaza?sau sa fie altceva...restul analizelor sunt perfecte...singura investigatie care n-am facut-o este colonoscopie pt ca acuz dureri de colon in partea dreapta..insa si alea nu sunt mereu...mai mult pe stress si balonare.daca ma puteti lamuri as fi f recunoscator! Va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.