Stare proasta - tremur, tahicardie

04-06-2015
SickAndTired
Nu este medic/terapeut
SickAndTired
Buna, sint Sorin, 42 ani, de vreo 4 saptamini am stari groaznice - cam la 20 min dupa trezire dimineata incep usoare tremuraturi ale miinilor si stare de confuzie - agitatie usoara apoi simptomele se agraveaza spre ora 10 - nu ma pot concentra, sint confuz, derutat, nu pot calcula 2+2, nu imi pot coordona corect miinile, miinile reci, mina stinga amorteste de la cot in jos nu imi simt vreo 3 degete, se inmoaie genunchii, sint foarte nervos si iritabil, imi vijiie urechea stinga, inima bate mai tare - NU POT FUNCTIONA. uneori inceteaza criza spre amiaza alteori spre ora 15.
Glicemia dimineata 103, tensiunea in timpul crizei 120/75, dorm bine noaptea, beau doar o gura de cafea dimineata, fara exces de alcool. M-am saturat sa aud de anxietate si depresie ( anxietatea dispare asa din senin dupa amiaza si seara ?), nu vreau sa ma indop cu benzo. Iau Persedon seara si Magnerot ziua.
Va rog ajutati-ma ! Multumesc.
1 comentarii
0
22-05-2017, ora 15:28
colindeata
Nu este medic/terapeut
colindeata
Salut cum te simti ?ai descoperit cauza si eu am acelasi sintome. Astept un raspuns mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tremurături ale mâinii la tineri - cauze și boli posibile, evoluție
  • Pacienții cu tahicardie ar putea avea un nou tratament, sub forma unui spray nazal
  • Puls mare/mărit temporar/continuu - cauze, explicații, tratament
  •