Stare generala proasta temporara

31-12-2015
AleexM
Nu este medic/terapeut
AleexM
Salut. Acum 3 luni si ceva am avut un atac de panica noaptea in jurul orei 1.Atacul a decurs cum se stie(tremuraturi, frica, etc) ramanand cam 5-7 zile cu stari de anxietate (frica de masini, iesit afara si prostii d-astea). Acestea au disparut in intregime dupa cateva zile. La analize mi.a iesit FT4( ceva la tiroida din cate am inteles) peste limitele normale, TSH si FT3 fiind foarte normale. Nu am fost pana acum la un endocrinolog. Ei bine, din acea zi si pana acum ma confrunt cu starea de oboseala chiar daca am dormit cat trebuie, apatie, nervozitate( daca cineva imi atrage atentia de ceva imi sar nervii imediat, eu fiind mai greu de provocat, tristete, pierderi scurte de memorie. Mentionez ca am 15 ani si inaintea atacului de panica am trait intr.un mediu stresant. Am pus aceste stari pe seama stresului indelungat eu eliminand acea sursa de stres in prezent si pe seama pubertatii, cum ca este o perioada mai ciudata. Aceste stari nu sunt permanente si sunt momente cand parca dispar toate, dar apar din nou. In vara asta am fost la mare, nu aveam nimic din ce am me tionat mai sus, nici un gand naspa, stare sau altceva, ba chiar eram foarte energic sj fericit. Acum iau pastile in fiecare dimineata Calciu cu d3, zinc si magneziu(in aceasi pastila). Imi doresc din tot sufletul sa scap de aceste stari si sa.mi traiesc viata la maxim si fara probleme. :D daca mai doriti informatii suplimentare va pot oferi.
1 comentarii
0
31-12-2015, ora 18:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergi la Plafar si testeaza tot ce au in materie de depresie si anxietate. Nu iti recomand pastile psihiatrice de la aceasta varsta.
Nimeni din lume nu iti poate spune ia cutare si sigur vei fi bine.
Prin testare.
In cazul anxietatii si depresiei se deregleaza activitatea a peste 60 de neurotransmitatori. De aceea trebuie sa ai rabdare si sa gasesti ceea ce ti se potriveste.

Poti sa testezi de ex Gemoderivatul de muguri de tei argintiu, e in jur de 10 lei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.