Stare de voma persistenta si transpiratie abundenta !

25-08-2011
marius iasi
Nu este medic/terapeut
marius iasi
Buna ziua ! Am o mare problema de cateva zile si nu stiu ce sa mai fac. Mi am facut analizele de sange, care au iesit bune, cu exceptia limfocitelor care sunt putin crescute fata de media normala. Am terminat recent tratamentul pentru furunculoza si stafilococ auriu cu Cirprofloxacin. Dupa ce am scapat de asta, au aparut recent dureri de cap dimineata, dificultate de concentrare, ( uit foarte repede ), voma, stare de voma persistenta, lipsa poftei de mancare si crampe stomacale care ma fac sa merg la toaleta de 10-15 ori pe zi. Ma simt groaznic, ce analize as mai putea face? multumesc
4 comentarii
0
26-08-2011, ora 00:27
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Probabil v-au facut rau medicamentele la ficat, stomac, vezica biliara, rinichi..toate chimicalele pe care le-ati inghitit. Regim alimentar, un ceai hepatic sau Hepatil (ceai pentru ficat si vezica biliara), Liv52, cartofi fierti cu patrunjel verde crud (este o reteta f. buna pentru ficat). Beti apa plata, ceaiuri pentru ficat si vezica biliara - sunatoare, menta, galbenele, anghinare -, mancaruri usoare, fara prajeli, sosuri, fara mezeluri, grasimi, cascaval, branza topita, cartofi prajiti, sucuri din comert, alcool, tigari sau alte porcarii. Si multa odihna!! Corpul este intoxicat si aveti nevoie de repaos, multe lichide ca sa eliminati toxinele.
Multa sanatate! Si cand va mai reveniti, vedeti daca aveti probleme cu vezica biliara.
0
26-08-2011, ora 11:31
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
cere in farmacii tratament pt. a scapa de voma si mai ales pt. diaree.
cred- aceste probleme trebuie sa le rezolvi- MAI INTAI. Sanatate.
0
01-09-2011, ora 00:21
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Diareea de dupa un tratament cu antibiotice este in general enterocolita pseudomembranoasa si nu trebuie luate antidiareice in acest caz. Mare atentie.
Trebuie neaparat consultat un gastroenterolog.
0
02-09-2011, ora 19:10
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Pana mergeti la un medic, daca nu ati fost inca, incercati cu ceai de menta cu sunatoare, banane, orez fiert simplu si mancat cu tot cu zeama in care a fiert.
Poate ne dati un semn cum va mai simtiti!
Sanatate maxima!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Transpir foarte tare!
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •