Stare ciudata de ameteala

12-04-2010
lyn-z
Nu este medic/terapeut
lyn-z
Buna seara!
Ma numesc Alina, am 15 ani si in urma cu vreo ora si jumatate am avut o stare foarte ciudata, un fel de ameteala...
M-am bagat in pat pe la 1 si jumatate, cu gandul sa adorm. Nu ma simteam obosita, dar peste cateva secunde dupa ce am inchis ochii, simt ca ametesc si ca se invarte totul in jurul meu, desi eu aveam ochii inchisi. Din ce in ce mai repede. Nu am deschis ochii, crezand ca probabil chiar eram obosita si ca in curand voi adormi. Apoi am inceput sa vad o multime de pete colorate care se invarteau, ametindu-ma si mai tare, pana cand mi-a ramas in fata ochilor o lumina alba, apoi mi-am dat seama ca nu mai imi simt mainile deloc, apoi- intregul corp. Si simteam totusi ca am transpirat. Am deschis ochii imediat, fiindca m-am speriat destul de tare. Dar totusi am mai incercat o data sa adorm, m-am intors pe partea cealalta, si din nou, s-a intamplat aceeasi chestie si inca sunt speriata si ma simt nelinistita. Nu mi s-a mai intamplat pana acum asa ceva, si chiar nu imi pot da seama ce ar putea fi. Nu am facut nimic din ceea ce nu fac intr-o zi obisnuita astazi, deci chiar nu imi pot da seama ce ar putea fi.
Sper sa ma puteti ajuta. Va multumesc anticipat!
8 comentarii
0
12-04-2010, ora 10:43
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Aceste simptome sunt cunoscute foarte bine in homeopatie si exista un anume remediu homeopatc care le face sa dispara tot asa de repede cum au aparut. De la ce este exact nu va poate spune nimeni in afara de Dumenezeu dar aceste probleme apar cand sangele nu mai circula cum trebuie in corp, mai ales la gat/cap. Cauzele pot fi multiple. Cea mai inteleapta si de fapt singura solutie este sa mergeti la un medic homeopat cu exrirenta care sa va prescrie remediul caci la alti medici oricum nu aveti nici o sansa sa va depisteze ceva si cu atat mai putin sa va vindece.
In orice caz v-a sfatui sa faceti o dieta sanatosa si sa va curatiti sangele cu ceauiri si remedii naturiste caci de la sange pleaca toate bolile.
0
12-04-2010, ora 14:33
stigmata6
Nu este medic/terapeut
stigmata6
buna.ma numesc alexandra am 20 de ani si in urma cu aproape 2 luni am inceput sa ma simt foarte rau.adica pe langa faptul ca am pietre la rinichi si probleme cu stomacul.am inceput sa am ameteli si sa ma simt foarte slabita.am fost si la doctor, dar tratamentul pe care l-am urmat nu m-a ajutat cu nimic.nu stiu ce sa mai fac.va rog da-ti-mi un raspuns
0
12-04-2010, ora 15:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Medicamentele chimice nu au cum sa te ajute. Trebuie sa mergi la un medic homeopat pt. un tratament homeopatic. Daca nu sti pe nimeni spune-mi unde locuiesti scrie-mi si iti recomand pe cineva.
0
12-04-2010, ora 18:29
stigmata6
Nu este medic/terapeut
stigmata6
sunt din brad judetul hunedoara, dar sunt la facultate in sibiu
0
13-04-2010, ora 10:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
http://www.romedic.ro/cabinete/Homeopatie/Sibiu/
Nu stiu nimic de acesti medici, i-am gasit pe google.
Pana ajungi la medic insa oti cumpara de la farmacie homeopata remediul homeopat Calculi remalis C30. Se sug cate 2 granule sub limba de 4-5 ori in total la un in interval de 3 zile intre doze si te vor ajuta la pietre si probabil si la ameteli care des sunt cauzate de depuneri de calc pa anumite vase sanguine la cei cu predispozitie de pietre la rinichi.
Farnacie homeopata in Sibiu: SIBIU FARMASIB 0269-217897 Str. Nicolae Balcescu 53
0
13-04-2010, ora 11:49
stigmata6
Nu este medic/terapeut
stigmata6
multumesc mult...o sa incerc
0
22-08-2019, ora 16:57
Utilizator online
Nu este medic/terapeut
Utilizator online
Buna poti incerca si varinata de a intreba un doctor online!
0
22-08-2019, ora 19:13
Alex Danca
Nu este medic/terapeut
Alex Danca
Salut cred ca am avut cam aceleas simptome cand eram stricat la burta si am fost internat, mie mi au trecut, nu puteam sa adorm parca ameteam cand inchideam ochii parca ieseam din corpul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.