Stangacie si ameteala permanenta la 20 de ani...

18-05-2013
MrColossal1
Nu este medic/terapeut
MrColossal1
Buna seara, am 20 de ani si de 3 luni am o problema care ma seaca rau de tot: o stare permanenta de oboseala, o usoara stangacie si stare de ameteala, uneori cand stau jos, in repaos, am mici miscari involuntare (maini, picioare, uneori si capul). E foarte ciudat si greu de descris, dar parca mi-e mult mai greu sa fac anumite lucruri simple, trebuie sa ma concentrez mai mult si cand merg, cand pun in picior in fata celuilalt.

O sa ma duc sa fac un RMN saptamana viitoare, ce alte investigatii as mai putea face? Medicul de familie nu prea ma baga in seama, m-am tot dus cu probleme la ea in ultimul timp si a inceput sa creada ca e totul in capul meu. Din pacate am si probleme greu diagnosticabile, nu stiu cum reusesc...

De asemenea, am o durere de spate in zona lombara, partea stanga, de peste un an, nu a reusit nimeni sa ii dea de cap, furnicaturi pe bratul stang, o mica umflatura in zona inghinala care era dureroasa, acum nu mai este, tot n-a stiut nimeni sa imi zica ce e, si mi se inrosesc ochii si ma dor o data la cateva saptamani
1 comentarii
0
20-05-2013, ora 01:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru primele probleme:

Mergeti la medicul de familie si luati trimitere pentru Neurologie si Psihiatrie.
Daca in urma examenului neurologic nu iese nimic, mergeti la Psihiatrie cu incredere.
S-ar putea sa aveti o depresie usoara. Depresia se manifesta cu stari de oboseala, lipsa de putere de concentrare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.