Stafilococ auriu

08-11-2009
dimache
Nu este medic/terapeut
dimache
Buna ziua.Am facut exudat nazal si faringian si a iesit la antibiograma ca am stafilococ auriu in gat si rare colonii de strafilococ auriu in nas.Dintre antibioticele la care este sensibil, medicul de familie a ales ZANOCIN de 200mg, ptr 10 zile.Nu mi-a prescris doctorita nimic ptr tusea cu expectoratii si am hotarat singura sa iau EURESPAL de 80 mg, de 7 zile Nu stiu cate zile de tratament cu EURESPAL se face.Azi am terminat antibioticul si nu mi-a trecut problema.Tot am in gat flegma si tusea s-a mai rarit, nasul continua sa-mi curga mai putin..Ce sa mai fac? Deja simt ca mi se usuca gura instantaneu, din cauza antibioticului.Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
30-12-2009, ora 01:00
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
@dimache. Spuneti medicului care v-a recomandat antibiotic ca este dobitoc si invitati-l pe el sa se trateze cu antibiotice. Daca nu va crede si se uita ciudat la Dvs. spunetii de curiozitate sa copieze in browserul de internet linkul de mai jos:
http://www.novadigmtherapeutics.com/
Daca se minuneaza cu ce produc americanii, va rog sa-i spuneti ca si noi romanii producem la Institutul Cantacuzino vaccinuri asemanatoare(IBC10, Bronhodin, etc), dar la noi nu are cine sa le recomande, ca medicii romani, nu au habar de asa ceva, iar Institutul Cantacuzino este in pragul falimentului.
DIN PACATE PROSTIA NU DOARE, DACA AR DUREA, MULTI MEDICI(SI NU NUMAI), S-AR VAITA!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.