Stafilococ + Tuse seaca.

23-11-2015
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
Am aceasta tuse seaca de vreo 2 sapatamani(inainte de asta simteam ca o usturime in nas la inspir si ochii imi lacrimau) se manifesta printr o mancarime la inspir/expir, acum cateva zile am facut un exudat nazo faringian de unde in gat nu am nimic, dar in nas mi sa gasit stafilococ coagulo pozitiv(am facut si antibiograma), se poate ca aceasta tuse sa fie din cauza acestui stafilococ ? Mai precizez ca am putin nasul infundat mancarimea se manifesta mai mult pe partea dreapta iar tot pe aceeasi parte mi s au inflamat cativa ganglioni la gat de la mandibula pana la clavicula. Ce e de facut ? Multumesc
3 comentarii
0
24-11-2015, ora 11:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 un medic ORL trebuei sa vada si nasul si gatul
2 citeste ce sa scris pe forum despre faringite provocare de refluxul gastro-esofagian si alimente acre, acide, citrice
3 consult Stomatolog
0
26-11-2015, ora 13:37
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
Am fost la pneumolog, i am zis de stafilococ, ma consultat si mi a dat ospamox 1g, Borenar si Bioparox spray, a zis sa iau 10 zile, sunat in a3a zi de tratament dar mancarimea in gat pare sa fie mai mare, si au mai aparut si niste intepaturi la baza gatului, Si cica mancarimea poate sa fie de la ce am in nas, e posibil ? La diagnostic scrie ceva legat de alergie.
0
26-11-2015, ora 18:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ce treaba are pneumologul cu Gatul??
ei trateaza doar ce este legat de plamani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: