Sputa galbuie noaptea si durere de gat

03-09-2015
Ralucasacarea
Nu este medic/terapeut
Ralucasacarea
Buna ziua!Sunt insarcinata in 20 de saptamani si de si in urma cu aproape 2 luni am inceput sa tusesc sec, am luat Stodal, tratament homeopat cu R14, Gh.Jurj (picaturi pt tuse), propolis glicolic si Fitonasal(pt nas infundat) tusea devenind productiva si incetand dupa 10 zile de tratament.Desi s-a oprit, dupa 2 zile, noaptea a inceput sa mi se adune o secretie galbuie in gat care ma ineaca, trezindu-ma din somn.Deja de 3 saptamani se intampla acest lucru.Am fost la medic pneumolog si ala ORL dar mare lucru nu mi-au spus pt ca radiografie nu pot sa imi faca si de aceea am mers la un medic homeopat.Medicul ginecolog mi-a prescris 3 zile de Strepsils si mi-a spus ca daca nu trece sa imi fac o cultura sputa ca e infectie si trebuie antibiotic.Mi-a iesit negativa, exudatul faringian si nazal la fel.Sputa galbuie mi se aduna in continuare in gat si nu stiu ce as mai putea incerca.Mentionez ca m-am tratat si cu sirop de muguri de brad, ridiche cu miere, ceaiuri multe, lamaie cu miere, vitamina C.Mi-am facut si o analiza de sange pt alergii si e negativa.Sunt ragusita, ma doare gatul, in unele zile mai tare, in altele mai putin si noaptea acum daca inghit secretia uneori nu tusesc inecacios.Ce as putea avea?Ar putea trece de la sine?Imi puteti recomanda un tratament sau da un diagnostic?Multumesc anticipat!Ralyca
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cercetătorii au evaluat eficiența lidocainei pentru durerile cervicale
  •