Spondiloza sau altceva?

30-05-2015
mihail sebastian
Nu este medic/terapeut
mihail sebastian
Buna ziua, am 45 ani. De cateva luni am inceput sa am simptome ciudate, si anume: pierderi de echilibru in anumite momente, dar cel mai rau e ca nu pot sa stau in picioare pe loc. Atunci cand stau la semafor, atunci cand ma spal pe maini, atunci cand stau la coada la magazin, cand ma aplec brusc, cand cobor din autobuz, atunci cand fac baie in cada nu pot sta in picioare. In fine, in majoritatea cazurilor de pierdere de echilibru, cum incep sa merg imi trece ca prin minune, de parca nu ar circula bine sangele. Intre timp, cam de o luna a mai aparut un simptom, dureri de spate, mai jos putin de ceafa, cel mai rau atunci cand aplec capul in fata. Eu am si varice si iau zilnic accupro de tensiune. In speranta ca ma puteti ajuta cu o idee, ce maladie ar putea fi, va multumesc anticipat!!
3 comentarii
0
30-05-2015, ora 16:36
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru clarificarea situatiei sunt necesare investigatii.
Va recomand sa incepeti cu o consultatie la medicul neurolog care va va spune ce aveti de facut.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
30-05-2015, ora 19:53
mihail sebastian
Nu este medic/terapeut
mihail sebastian
Va multumesc!!
0
12-06-2015, ora 17:43
mihail sebastian
Nu este medic/terapeut
mihail sebastian
Am fost la neurolog! Mi-a prescris tratament si mi-a spus sa fac rmn coloana cervicala si toracala cu diagnosticul de discopatie cervicala si toracala, si mai mi-a dat recuperare. la rmn se vad si plamanii cumva? Tratament: xeforapid, sermion, alrevert, clafen gel! Va multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: spondilartroza

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: