Sperma cu sange

04-12-2009
Ionutz01
Nu este medic/terapeut
Ionutz01
Buna Ziua,

Am 20 de ani, iar acum 4 zile m-am masturbat de 2x una dupa alta.

Prima ejaculare a fost complet normala, sperma alba, curata, dar in a 2-a(a fost fortzata, nu am simtzit placere pe tot parcursul ei doar la sfarshit, dar vroiam sa imi golesc canalele bine) mi-a iesit sperma putin portocalie, am cautat pe net si am gasit ca se numeste Hematospermie si cica ar fi periculoasa daca as avea 30+ ani.

Am hotarat sa astept sa vad rezultatele urmatoarei ejaculari, aseara cu prietena am facut sex(a decurs normal) am verificat sperma sa vad cum e dar inca nu a fost complet curata ca si culoare, foarte slab nuantzata spre galben-portocali foarte deschis dar mai exact erau pete slab vizibile.

Vreau sa stiu in cazul sitatiei de fatza ar trebui sa imi fac grij sau a fost "un accident" si ma vindec?
2 comentarii
0
26-02-2010, ora 11:38
turkoaik_mirela
Nu este medic/terapeut
turkoaik_mirela
buna poate ca acum e posibil sa nu mai ejaculez cu sange
dar ce iti pot da un sfat este sa iei vitamina E care te ajuta la organele reproducatoare.si pritenul meu a avut exact aceiasi problema dar la el era cu dureri de spate si in aceasta cauza a ajuns la iasi.faptul ca sperma ta este cu sange nu este ceva grav.iti afecteza doar placerea din timpul actului sexual dar copiii poti sa faci...si ink ceva daca ejaculezi afara e timpul sa nu o ai faci pt ca asta nu e bine.si ia vitamine E ca e cea ai buna.si nu mai ejacula afara.si daca vrei poti sa te duci la un medic urolog ca sa te lamureasca mai bine.si sa sti ca sagerarea o sa se opreasca singura
astept u raspun de la tine
0
11-09-2011, ora 15:17
UNUcheloo
Nu este medic/terapeut
UNUcheloo
buna ziua. am o problema cu ejacularea.cand ejaculez, de aproximativ 2 zile sperma are o culoare ciudata.la inceput era putin mai tulbure rosiatica dar avea o consistenta normala iar acum e verde si total lichida culoarea poate fi comparata cu o infectie.astept raspuns cat mai curand.sper sa gasesc p cineva care ma poate ajuta si sa ma indrume spre un doctor sau unde e cazu.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.